2. Procedure
Procedure
Title: Udbud vedr. produktion af faner og tilknyttede reparationsydelser
Description: Aftalen omfatter den løbende produktion og reparation af Forsvarets, Hjemmeværnets og Ministeriet for samfundssikkerhed og beredskabets faner i en længere kontraktperiode på 12 år. Formålet med Aftalen er at etablere et tæt samarbejde mellem Forsvarets Materiel- og Indkøbsstyrelse ("FMI") og Leverandøren om produktion af nye danske faner (Initialanskaffelse) samt løbende udskiftning og reparationer af eksisterende og nye faner (faste årlige anskaffelser og optionelle årlige anskaffelser) i hele aftalens løbetid (Produktions- og Reparationsfasen).
Previous notice: 760865-2025
Previous notice: 215280-2026
Internal identifier: 4039318
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 35821000 Flags
Additional classification (cpv): 39561000 Tulle, lace, narrow-woven fabrics, trimmings and embroidery, 50830000 Repair services of garments and textiles
5. Lot
Lot: LOT-0000