See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Echipamente pentru DATACENTER la sediul nou al Consiliului Județean Bihor.
Description: În acest moment se desfășoară lucrări de reabilitare interioară și exterioară a imobilului situat pe str. Republicii nr. 35 pentru schimbarea destinației din instituție de sănătate publică, Policlinică, în sediul Consiliului Județean Bihor. Pentru buna desfășurare a activității angajaților în noul sediu este necesară achiziționarea unui DATACENTER. Produsele ce urmează a fi achiziționate sunt necesare bunei desfășurări a activității derulate în cadrul activitatii institutiei în vederea îndeplinirii misiunii/obiectivelor pentru care Autoritatea contractantă a fost înființată. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, AC a stabilit ca termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publică are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este cu 20 de zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. AC va răspunde la solicitările de clarificari cu 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4244997/3/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30000000 Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30233000 Media storage and reader devices, 31156000 Interruptible power supplies, 32420000 Network equipment, 35121000 Security equipment, 48821000 Network servers, 51610000 Installation services of computers and information-processing equipment, 64215000 IP telephone services