See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Contract de achiziţie publică de execuție a lucrărilor în cadrul obiectivului de investiție ” REGIUNEA NORD - EST - AXA RUTIERĂ STRATEGICĂ 1: IAȘI-SUCEAVA”, cod SMIS 110622 - Lotul 3: Modernizarea DJ 281 de la Belcești – Ceplenița – DN 28B și Modernizarea DJ 281 de la DN 28B – Scobinți – Lespezi în lungime de 40,610 km
Description: Contract de achiziţie publică de execuție a lucrărilor în cadrul obiectivului de investiție ” REGIUNEA NORD - EST - AXA RUTIERĂ STRATEGICĂ 1: IAȘI-SUCEAVA”, cod SMIS 110622 - Lotul 3: Modernizarea DJ 281 de la Belcești – Ceplenița – DN 28B și Modernizarea DJ 281 de la DN 28B – Scobinți – Lespezi în lungime de 40,610 km. Valoarea estimată este de 96.093.476,04 lei exclusiv TVA, compusă din: i. Lucrări de construcții : 94.578.625,00 lei fără TVA; ii. Organizare de șantier : 1.390.132,34 lei fără TVA. iii. Cheltuieili conexe organizarii de santier- 124.718,70 lei fără TVA Valoarea cheltuielilor diverse și neprevăzute din cadrul bugetului proiectului este de 658.022,64 lei fără TVA. Valoarea cheltuielilor diverse și neprevăzute nu a fost luată în calcul la stabilirea valorii estimate pentru execuția lucrărilor, acestea putând fi accestate numai în condițiile prevăzute în Legea 98 /2016. Durata de execuție a lucrărilor este de 24 luni. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in instructiunile catre ofertanti/candidati - Sectiunea I.3) Comunicare, respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit conform art. 27 alin (3) din HG 395/2016. Autoritatea contractanta stabileste urmatoarele termene-limita in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare: - primul termen - limita: cu 22 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor precizata in anuntul de participare . - al doilea termen - limita : cu 12 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor precizata in anuntul de participare .
Internal identifier: 0
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233140 Roadworks
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contract de achiziţie publică de execuție a lucrărilor în cadrul obiectivului de investiție ” REGIUNEA NORD - EST - AXA RUTIERĂ STRATEGICĂ 1: IAȘI-SUCEAVA”, cod SMIS 110622 - Lotul 3: Modernizarea DJ 281 de la Belcești – Ceplenița – DN 28B și Modernizarea DJ 281 de la DN 28B – Scobinți – Lespezi în lungime de 40,610 km. Obiectul contractului de lucrări ce urmează a fi atribuit constă în executarea lucrărilor de investiții pentru obiectivul de investiții Lotul 3: Modernizarea DJ 281 de la Belcești – Ceplenița – DN 28B de la km 20+794 – km 38+889 (18,095 km) și Modernizarea DJ 281 de la DN 28B – Scobinți – Lespezi de la km 39+341 – km 61+856 (22,515 km) în lungime totală de 40,610 km din cadrul proiectului „REGIUNEA NORD - EST - AXA RUTIERĂ STRATEGICĂ 1: IAȘI-SUCEAVA”, conform Caiet de sarcini. Valoarea estimată este de 96.093.476,04 lei fara TVA, compusă din: i. Lucrări de construcții : 94.578.625,00 lei fără TVA; ii. Organizare de șantier : 1.390.132,34 lei fără TVA. iii. Cheltuieili conexe organizarii de santier- 124.718,70 lei fără TVA Valoarea cheltuielilor diverse și neprevăzute din cadrul bugetului proiectului este de 658.022,64 lei fără TVA. Valoarea cheltuielilor diverse și neprevăzute nu a fost luată în calcul la stabilirea valorii estimate pentru execuția lucrărilor, acestea putând fi accestate numai în condițiile prevăzute în Legea 98 /2016. Durata de execuție a lucrărilor este de 24 luni.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45221100 Construction work for bridges, 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads