288326-2019 - ResultRomania-Mediaș: Turbo-compressors
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Grupuri de comprimare – compresoare centrifugale acționate cu turbine pe gaze necesare pentru execuția proiectului „Dezvoltări ale S.N.T. în zona de nord-est a României [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: Cap. C Produse, pozitia 314
II.1.2.
Main CPV code
42123500 Turbo-compressors
II.1.4.
Short description
Achiziționarea de grupuri de comprimare – compresoare centrifugale acționate cu turbine pe gaze necesare pentru execuția proiectului „Dezvoltări ale S.N.T. în zona de nord-est a României în scopul îmbunătățirii aprovizionării cu gaze naturale a zonei precum și a asigurării capacităților de transport spre Republica Moldova”.
Data limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire, este a 13-a zi zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea si completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizitiilor publice.
Termenul limita în care entitatea contractanta va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. (2), coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, mod [... ] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Conform detalierii din caietul de sarcini.