291423-2019 - ResultRomania-Arad: Tramway passenger coaches
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de furnizare tramvaie noi finanţate prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Prioritatea de investiții 4.1 – Mobilitate Urbană Durabilă
Reference number: F35199252018/26
II.1.2.
Main CPV code
34622100 Tramway passenger coaches
II.1.4.
Short description
Contract de furnizare tramvaie noi finanţate prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Prioritatea de investiții 4.1 – Mobilitate Urbană Durabilă, conform cerinţelor caietului de sarcini. Obiectul aciziţiei îl constituie achiziţionarea a 10 buc. tramvaie noi a căror valoare estimată este de 73 036 638 RON fără TVA, cu posibilitatea, ca în perioada de derulare a acestuia (4 ani), autoritatea să poată achiziţiona în baza acestuia, suplimentar, încă o cantitate de maxim 18 buc. tramvaie noi, cu aceleasi caracteristici cu cele ofertate sau superioare, la acelaşi preţ unitar cu cele ofertate. Achiziţionarea cantităţilor suplimentare (maxim 18 buc.) se vor realiza în durata contractului (4 ani), prin încheierea unui act adiţional, autoritatea contractantă stabilind în acest sens în propunerea de contract o clauză de revizuire în conformitate cu prevederile art. 221 alin. (1) litera a din Legea 98/2016, cu completările şi modificările ulterioare, fără a org [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Contract de furnizare tramvaie noi finanţate prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Prioritatea de investiții 4.1 – Mobilitate Urbană Durabilă, conform cerinţelor caietului de sarcini. Obiectul aciziţiei îl constituie achiziţionarea a 10 buc. tramvaie noi a căror valoare estimată este de 73 036 638 RON fără TVA, cu posibilitatea, ca în perioada de derulare a acestuia (4 ani), autoritatea să poată achiziţiona în baza acestuia, suplimentar, încă o cantitate de maxim 18 buc. tramvaie noi, cu aceleasi caracteristici cu cele ofertate sau superioare, la acelaşi preţ unitar cu cele ofertate. Achiziţionarea cantităţilor suplimentare (maxim 18 buc.) se vor realiza în durata contractului (4 ani), prin încheierea unui act adiţional, autoritatea contractantă stabilind în acest sens în propunerea de contract o clauză de revizuire în conformitate cu prevederile art. 221 alin. (1) litera a din Legea 98/2016, cu completările şi modificările ulterioare, fără a organiza o procedură competitivă. Valoarea totală estimata a contractului este de 202 196 166 RON fără TVA, valoare care cuprinde valoarea estimată a tramvaielor care fac obiectul prezentului contract (10 buc.), inclusiv cantităţile suplimentare de tramvaie noi (18 buc.) care vor putea fi achiziţionate în baza clauzei de revizuire specificată în propunerea de contract.
Licitatie deschisa, cu incheierea unui contract cu o durata de 4 ani. Finanţarea se va realiza în cadrul Programului Operaţional Regional 2014-2020 şi din bugetul local.