2. Procedure
Procedure
Title: Zakup nowych zeroemisyjnych, elektrycznych autobusów do obsługi komunikacji publicznej
Description: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych autobusów miejskich niskopodłogowych zasilanych energią elektryczną. Zamówienie podzielone jest na dwie części: 4.1.1. 1 część zamówienia dotyczy dostawy 2 szt. autobusów miejskich niskopodłogowych, klasy MIDI zasilanych energią elektryczną, o całkowitej długości w przedziale od 8,5 m do 9,5 m. Informacja o przedmiocie zamówienia została zawarta w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, 4.1.2. 2 część zamówienia dotyczy dostawy 2 szt. autobusów miejskich niskopodłogowych zasilanych energią elektryczną, o całkowitej długości w przedziale 11,5 do 12,2 m. Informacja o przedmiocie zamówienia została zawarta w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4.2. Oferowane pojazdy muszą być autobusami fabrycznie nowymi, wyprodukowanymi w roku dostawy, przez jednego producenta, takie same w swoim typie (w szczególności identyczne pod względem kompletacji, wyposażone w identyczne, fabrycznie nowe zespoły i podzespoły) – w zakresie danej części zamówienia. Dla każdego autobusu Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na takich samych zasadach.
Internal identifier: ZP/1/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
Additional classification (cpv): 34121400 Low-floor buses, 34121100 Public-service buses, 80500000 Training services, 48813200 Real-time passenger information system
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zakup nowych zeroemisyjnych, elektrycznych autobusów do obsługi komunikacji publicznej - cz. 1
Description: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych autobusów miejskich niskopodłogowych zasilanych energią elektryczną. Zamówienie podzielone jest na dwie części: 4.1.1. 1 część zamówienia dotyczy dostawy 2 szt. autobusów miejskich niskopodłogowych, klasy MIDI zasilanych energią elektryczną, o całkowitej długości w przedziale od 8,5 m do 9,5 m. Informacja o przedmiocie zamówienia została zawarta w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, 4.2. Oferowane pojazdy muszą być autobusami fabrycznie nowymi, wyprodukowanymi w roku dostawy, przez jednego producenta, takie same w swoim typie (w szczególności identyczne pod względem kompletacji, wyposażone w identyczne, fabrycznie nowe zespoły i podzespoły) – w zakresie danej części zamówienia. Dla każdego autobusu Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na takich samych zasadach. 4.3. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia dla wszystkich części zamówienia zawarte są w załącznikach do opisu przedmiotu zamówienia: 4.3.1. W załączniku nr 2AB do wymagania techniczne stawiane fabrycznie nowym autobusom - ZTM Poznań, 4.3.2. W załączniku nr 3AB system PEKA i kasowniki v012024, 4.3.3. W załączniku nr 4AB wymagania do tablic 2 V012024, 4.3.4. W załączniku nr 5AB wymagania techniczne systemu monitoringu v012024 4.3.5. W załączniku nr 6AB system zliczania pasażerów v012024, 4.3.6. W załączniku nr 7AB warunki gwarancji i obsługi serwisu autobusu elektrycznego 4.4. Informacje o zasadach rozliczeń finansowych, prawach i obowiązkach zwarte są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiące załącznik nr 2 do SWZ. 4.5. Zamawiający przewiduje zakup dodatkowych autobusów, po jednym dla każdej z części zamówienia na zasadzie opcji. Informacja o zasadach i warunkach zakupu autobusów w opcji opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2A i 2B w § 1 ust. 5-8 do SWZ.
Internal identifier: ZP/1/2026_1
Additional classification (cpv): 34121100 Public-service buses, 34121400 Low-floor buses, 80500000 Training services, 48813200 Real-time passenger information system
Options:
Description of the options: 1. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia przedmiotu zamówienia o kolejny autobus w ilości 1 sztuki. Autobus objęty prawem opcji musi być fabrycznie nowy, identyczny co do marki i typu oraz pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, a także kompletacji i wyposażenia w stosunku do pojazdów stanowiących podstawową część zamówienia. O ile nic innego nie wynika z dokumentów zamówienia, ilekroć ich postanowienia odwołują się do autobusów, bądź ogólnie do przedmiotu zamówienia, należy je odnosić zarówno do podstawowej, jak i opcjonalnej części zamówienia. 2. Zamawiający w ramach prawa opcji zastrzega możliwość skorzystania z zakupu dodatkowego jednego autobusu, przy czym informacja ta zostanie przekazana Wykonawcy w postaci pisemnego oświadczenia najpóźniej sześć miesięcy od zawarcia niniejszej Umowy i będzie on zobligowany do dostarczenia dodatkowego pojazdu w terminie 16 miesięcy od złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia o uruchomieniu opcji na warunkach analogicznych jak dla zamówienia podstawowego. 3. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego jakiekolwiek roszczenie z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, w szczególności roszczenie o wykonanie prawa opcji lub o zapłatę wynagrodzenia za zakres objęty opcją.
Lot: LOT-0002
Title: Zakup nowych zeroemisyjnych, elektrycznych autobusów do obsługi komunikacji publicznej - cz. 2
Description: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych autobusów miejskich niskopodłogowych zasilanych energią elektryczną. Zamówienie podzielone jest na dwie części: 4.1.1. 2 część zamówienia dotyczy dostawy 2 szt. autobusów miejskich niskopodłogowych zasilanych energią elektryczną, o całkowitej długości w przedziale 11,5 do 12,2 m. Informacja o przedmiocie zamówienia została zawarta w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4.2. Oferowane pojazdy muszą być autobusami fabrycznie nowymi, wyprodukowanymi w roku dostawy, przez jednego producenta, takie same w swoim typie (w szczególności identyczne pod względem kompletacji, wyposażone w identyczne, fabrycznie nowe zespoły i podzespoły) – w zakresie danej części zamówienia. Dla każdego autobusu Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na takich samych zasadach. 4.3. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia dla wszystkich części zamówienia zawarte są w załącznikach do opisu przedmiotu zamówienia: 4.3.1. W załączniku nr 2AB do wymagania techniczne stawiane fabrycznie nowym autobusom - ZTM Poznań, 4.3.2. W załączniku nr 3AB system PEKA i kasowniki v012024, 4.3.3. W załączniku nr 4AB wymagania do tablic 2 V012024, 4.3.4. W załączniku nr 5AB wymagania techniczne systemu monitoringu v012024 4.3.5. W załączniku nr 6AB system zliczania pasażerów v012024, 4.3.6. W załączniku nr 7AB warunki gwarancji i obsługi serwisu autobusu elektrycznego 4.4. Informacje o zasadach rozliczeń finansowych, prawach i obowiązkach zwarte są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiące załącznik nr 2 do SWZ. 4.5. Zamawiający przewiduje zakup dodatkowych autobusów, po jednym dla każdej z części zamówienia na zasadzie opcji. Informacja o zasadach i warunkach zakupu autobusów w opcji opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2A i 2B w § 1 ust. 5-8 do SWZ.
Internal identifier: ZP/1/2026_2