Type of the contracting authority Ministry or any other national or federal authority, including their regional or local subdivisions
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru de produse articole de incaltaminte din compunerea uniformelor militare
Reference number: 4193125_2021_PAAPD1317059
II.1.2.
Main CPV code 18813000 Footwear with uppers of leather
II.1.4.
Short description
Furnizare articole de echipament, conform cerintelor din documentatia de atribuire.
Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Bocanci combat din piele intoarsa
Lot No: 5
II.2.2.
Additional CPV code(s) 18813000 Footwear with uppers of leather
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitati estimative (per.):
- acord-cadru: minima = 14.000; maxima = 270.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1; maxima = 89.000
Pantofi pentru cadre barbati
Lot No: 2
Additional CPV code(s) 18813300 Town footwear
- acord-cadru: minima = 6.000; maxima = 62.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1; maxima = 20.000
Ghete imblanite
Lot No: 1
- acord-cadru: minima = 3.000; maxima = 44.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 2; maxima = 14.500
Information about European Union funds The procurement is related to a project and/or programme financed by European Union funds: no
Pantofi de vara pentru cadre barbati
Lot No: 3
- acord-cadru: minima = 4.000; maxima = 60.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1 ; maxima = 20.000
Bocanci combat din piele box
Lot No: 4
- acord-cadru: minima = 11.000; maxima = 237.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1 ; maxima = 79.000
Pantofi din piele pentru sport
Lot No: 6
Additional CPV code(s) 18820000 Sports footwear
- acord-cadru: minima = 1.500; maxima = 23.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 3; maxima = 6.000