295044-2021 - ResultRomania-Iași: Parts and accessories for vehicles and their engines
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Piese și accesorii pentru vehicule și pentru motoare de vehicule lot 1-2
Reference number: RO 1959768 / 2021 / PAAPD1173473
II.1.2.
Main CPV code
34300000 Parts and accessories for vehicles and their engines
II.1.4.
Short description
Este necesara achiziționarea pieselor și accesoriilor pentru vehicule și pentru motoare de vehicule din parcul auto Apavital S.A. conform specificatiilor caietului de sarcini.
Acord-cadru:
— lot 1 – piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule – autoturisme si autoutilitare cu MTMA < 3,5 tone, motoscutere – minimum 1 916 buc.-maximum 57 378 buc.;
— lot 2 – piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule – autovehicule transport marfa cu MTMA > 3,5 tone, autovehicule cu destinație speciala, utilaje autopropulsate pentru lucrări, semiremorci, remorci – minimum 1 895 buc.-maximum 67 468 buc.
Contract subsecvent:
— lot 1 – piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule – autoturisme si autoutilitare cu MTMA < 3,5 tone, motoscutere – minimum 1 buc.-maximum 8 050 buc.;
— lot 2 – piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule – autovehicule transport marfa cu MTMA > 3,5 tone, autovehicule cu destinație speciala, utilaje autopropulsate pentru lucrări, semiremorci, remorci – minimum 1 buc.-maximum 6 829 buc.
Nota: numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 15 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau de informatii suplimentare în a 20-a zi, respectiv în a 10-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 2 – Piese și accesorii pentru vehicule și pentru motoare de vehicule – autovehicule transport marfă cu MTMA > 3,5 tone, autovehicule cu destinație specială, utilaje autopropulsate pentru lucrări, semiremorci, remorci
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Lot 2 – 6 829 repere; minimum 1 895 buc.-maximum 67 468 buc.
Lot 1 – Piese și accesorii pentru vehicule și pentru motoare de vehicule – autoturisme și autoutilitare cu MTMA < 3,5 tone, motoscutere
Lot No: 1
Lot 1 – 8 050 repere; minimum 1 916 buc.-maximum 57 378 buc.