295821-2026 - Competition
Bulgaria – Motor vehicles – „Доставка чрез покупка и гаранционно (сервизно) обслужване на 1 брой ново електрическо превозно средство със свързана зарядна станция в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“, по обособени позиции“
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title„Доставка чрез покупка и гаранционно (сервизно) обслужване на 1 брой ново електрическо превозно средство със свързана зарядна станция в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“, по обособени позиции“
DescriptionПредмет на откритата процедура е избор на изпълнител на обществена поръчка за „Доставка чрез покупка и гаранционно (сервизно) обслужване на 1 брой ново електрическо превозно средство със свързана зарядна станция в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“, по обособени позиции“, както следва: - Обособена позиция №1: „Доставка чрез покупка и гаранционно (сервизно) обслужване на 1 брой ново електрическо превозно средство в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“ - Обособена позиция №2: „Доставка и монтаж на свързана зарядна станция в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“ При изпълнение на поръчката следва да се извърши: Доставка чрез покупка и гаранционно (сервизно) обслужване на 1 брой ново електрическо превозно средство със свързана зарядна станция в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“, по обособени позиции“. В предмета на поръчката се включва и осигуряването на гаранционно/сервизно обслужване на доставения автомобил през гаранционния срок. Под гаранционно/сервизно обслужване се има предвид изискуемата периодична поддръжка на автомобила (различна от отстраняването на недостатъци, за сметка на Изпълнителя по време на гаранционния срок). Зарядната станция е предвидена за монтаж в имот общинска собственост с идентификатор 10135.3513.148, по к.к. на гр. Варна, УПИ IV – „У.П.П. „ТРУД”, кв. 7 по плана на 26-ТИ м.р., Район „Младост” с административен адрес ул. „Петко Стайнов” №7. Обществената поръчка е в изпълнение на Проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“ по Процедура чрез директно предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост BG-RRP-13.011 „Закупуване на електрически превозни средства, включително свързани зарядни станции за предоставяне на социални услуги“, приоритетна ос REPowerEU, инвестиция (C13.I3), Национален план за възстановяване и устойчивост. Пълният обхват на дейностите по Обособена позиция №1 са подробно описани в Техническата спецификация. ​​​​​​​ На основание чл.21, ал.6 от ЗОП и във връзка с чл.7 от ППЗОП, Възложителят ще възложи Обособена позиция №2 по реда на индивидуалната й стойност – 4 502 евро без ДДС. Прогнозната индивидуална стойност на Обособена позиция №2 попада в обхвата на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. Мотиви: Изпълнено е условието на чл. 21, ал. 6 от ЗОП – стойността на Обособена позиция №2 не надхвърля 156 464 лева (79 998,77 евро). Прогнозната стойност на Обособена позиция №2 – 4 502 евро без ДДС представлява 9,30 % от общата прогнозна стойност на поръчката, т. е. не надхвърля 20 на сто от общата прогнозна стойност на поръчката. Участниците могат да подават оферти единствено за Обособена позиция №1.
Internal identifier568785
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34100000 Motor vehicles
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionПредмет на откритата процедура е избор на изпълнител на обществена поръчка за „Доставка чрез покупка и гаранционно (сервизно) обслужване на 1 брой ново електрическо превозно средство със свързана зарядна станция в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“, по обособени позиции“, както следва: - Обособена позиция №1: „Доставка чрез покупка и гаранционно (сервизно) обслужване на 1 брой ново електрическо превозно средство в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“ - Обособена позиция №2: „Доставка и монтаж на свързана зарядна станция в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“ При изпълнение на поръчката следва да се извърши: Доставка чрез покупка и гаранционно (сервизно) обслужване на 1 брой ново електрическо превозно средство със свързана зарядна станция в изпълнение на проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“, по обособени позиции“. В предмета на поръчката се включва и осигуряването на гаранционно/сервизно обслужване на доставения автомобил през гаранционния срок. Под гаранционно/сервизно обслужване се има предвид изискуемата периодична поддръжка на автомобила (различна от отстраняването на недостатъци, за сметка на Изпълнителя по време на гаранционния срок). Зарядната станция е предвидена за монтаж в имот общинска собственост с идентификатор 10135.3513.148, по к.к. на гр. Варна, УПИ IV – „У.П.П. „ТРУД”, кв. 7 по плана на 26-ТИ м.р., Район „Младост” с административен адрес ул. „Петко Стайнов” №7. Обществената поръчка е в изпълнение на Проект № BG-RRP-13.011-0048 „Закупуване на електрическо превозно средство със свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги в община Варна“ по Процедура чрез директно предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост BG-RRP-13.011 „Закупуване на електрически превозни средства, включително свързани зарядни станции за предоставяне на социални услуги“, приоритетна ос REPowerEU, инвестиция (C13.I3), Национален план за възстановяване и устойчивост. Пълният обхват на дейностите по Обособена позиция №1 са подробно описани в Техническата спецификация. ​​​​​​​ На основание чл.21, ал.6 от ЗОП и във връзка с чл.7 от ППЗОП, Възложителят ще възложи Обособена позиция №2 по реда на индивидуалната й стойност – 4 502 евро без ДДС. Прогнозната индивидуална стойност на Обособена позиция №2 попада в обхвата на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. Мотиви: Изпълнено е условието на чл. 21, ал. 6 от ЗОП – стойността на Обособена позиция №2 не надхвърля 156 464 лева (79 998,77 евро). Прогнозната стойност на Обособена позиция №2 – 4 502 евро без ДДС представлява 9,30 % от общата прогнозна стойност на поръчката, т. е. не надхвърля 20 на сто от общата прогнозна стойност на поръчката. Участниците могат да подават оферти единствено за Обособена позиция №1 .