298206-2023 - ResultRomania-București: Firefighting vehicles
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Autospecială de stingere cu apă și spumă 4000 litri / 10000 LITRI
Reference number: 203997/2020/Viziune2020/P11 4203997/2020/Viziune2020/P12
II.1.2.
Main CPV code
34144210 Firefighting vehicles
II.1.4.
Short description
Procedură de atribuire ce implică încheierea unui acord cadru având ca obiect furnizarea produsului Autospecială de stingere cu apă și spumă 4.000 litri – în conformitate cu prevederile caietului de sarcini nr. 106095/29.07.2020 respectiv, încheierea unui acord cadru având ca obiect furnizarea produsului Autospecială de stingere cu apă și spumă 10.000 litri – în conformitate cu prevederile caietului de sarcini nr. 106098/29.07.2020.
Termenul limită în care Autoritatea Contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de calificare/informațiilor suplimentare: În a 11 zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
-Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 19.
-Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: semestrial, în funcție de nevoile autorității contractante și de fondurile alocate cu această destinație.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Autospecială de stingere cu apă și spumă 4000 litri
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Acord- cadru de furnizare a produsului ”Autospecială de stingere cu apă și spumă 4000 litri”
Cantități estimate acord cadru: 276 cpl.
Cantități estimate contract subsecvent: minim 50 cpl. - maxim 100 cpl
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent : 100 cpl. x 1.341.949 lei fără TVA = 134.194.900 lei fără TVA
Autospecială de stingere cu apă și spumă 10000 litri
Lot No: 2
Acord- cadru de furnizare a produsului ”Autospecială de stingere cu apă și spumă 10000 litri”
Cantități estimate acord cadru: 200 cpl.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent : 100 cpl. x 1.427.236 lei fără TVA = 142.723.600 lei fără TVA