299094-2019 - ResultRomania-Otopeni: Runway resurfacing
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Modernizarea pistei 08L-26R (structură rutieră, balizaj, canalizare) – proiectare (DTAC, PT) și execuție, inclusiv asistența tehnică din partea proiectantului și execu [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: lucrari
II.1.2.
Main CPV code
45235210 Runway resurfacing
II.1.4.
Short description
Modernizarea pistei 08L-26R (structură rutieră, balizaj, canalizare) — proiectare (DTAC, PT) și execuție, inclusiv asistența tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări de resistematizare teresamente (zona de siguranță) la pista de decolare aterizare nr. 2 (08L-26R) și la căile de rulare N, V, W, O la AIHCB conform caietului de sarcini.
Valoarea estimată fără TVA pentru achiziția serviciilor de proiectare și asistență tehnică și a lucrărilor de execuție este în valoare totală estimată de 110 286 521 RON din care:
1) 2 990 720 RON pentru: proiectare (2 563 470 RON) inclusiv asistență tehnică pe perioada execuției lucrărilor (427 250 RON);
2) 107 295 801 RON pentru execuție lucrări din care: 87 354 280 RON pentru modernizarea pistei 08L-26R (structură rutieră, balizaj, canalizare) și 19 941 521 RON pentru resistematizare terasamente (zonă siguranță).
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificari înainte de data limită de depunere a ofertelor [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45112500 Earthmoving work, 45316220 Installation of airport signalling equipment, 45332000 Plumbing and drain-laying work, 71321000 Engineering design services for mechanical and electrical installations for buildings, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
II.2.4.
Description of the procurement
Încheierea unui contract de achizitii cu durata de minim 74 luni (inclusiv perioada de garanție de 5 ani) având ca obiect modernizarea pistei 08L-26R (structură rutieră, balizaj, canalizare) – proiectare (DTAC, PT) și execuție, inclusiv asistența tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări de resistematizare teresamente (zona de siguranță) la pista de decolare aterizare nr. 2 (08L-26R) și la căile de rulare N, V, W, O la AIHCB conform caietului de sarcini.