See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Material sanitar de protectie (2026-2029)
Description: Acordul-cadru are ca obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de Material sanitar de protectie (2026-2029) cu descrierea si in cantitatile prevazute in caietul de sarcini. - Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor
Internal identifier: 30868/18.11.2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 18143000 Protective gear
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Bonete/capeline
Description: Acordul-cadru are ca si obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de produse. Descrierile si Cantitatile minime si maxime care fac obiectul acordului cadru sunt prezentate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent precum si valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se estimeaza ca va fi incheiat se regasesc detaliate in caietul de sarcini Contractele subsecvente se vor atribui lunar sau trimestrial, in functie de buget si de necesitatile spitalului Contractele subsecvente se vor atribui fara reluarea competitiei intre operatorii economici. Atribuirea contractelor subsecvente pentru operatorii economici clasati pe locurile 2 si 3. In cazul in care ofertantul clasat pe locul 1, declara ca nu are capacitatea de a onora contractul subsecvent, autoritatea contractanta va atribui contractul subsecvent urmatorului operator economic locul 2. Atribuirea contractului subsecvent opratorului clasat pe locul 3 se va produce in cazul in care locul 1 si 2 declara ca nu au capacitatea de a onora contractul subsecvent.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 18443300 Headgear
Lot: LOT-0002
Title: Botosei de unica flosinta
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Botosei lungi, tip cizma, de unica folosinta
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Combinezon protecție
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 35113410 Garments for biological or chemical protection
Lot: LOT-0005
Title: Halat chirurgical steril
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 18410000 Special clothing
Lot: LOT-0006
Title: Halatul nesteril de unica folosinta
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Halat pacient pentru bloc operator, de unica folosinta
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Manecute protectie de unica folosinta
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Manusi de examinare nesterile marime S
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 33141420 Surgical gloves
Lot: LOT-0010
Title: Manusi de examinare nesterile marime M
Description: Sediul Spitalului de Urgenta Petrosani, Str.1 Decembrie 1918, Nr.137A, Petrosani
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Manusi de examinare nesterile marime L
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Manusi chirurgicale sterile nepudrate, nr. 7
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Manusi chirurgicale sterile nepudrate, nr. 7,5
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Manusi chirurgicale sterile nepudrate, nr. 8
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Manusi chirurgicale sterile nepudrate, nr. 8,5
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Manusi chirurgicale sterile pudrate nr.6,5
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Manusi chirurgicale sterile pudrate nr.7
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Manusi chirurgicale sterile pudrate nr.7,5
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Manusi chirurgicale sterile pudrate nr.8
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Manusi chirurgicale sterile pudrate nr.8,5
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Manusi chirurgicale sterile, nepudrate pentru ortopedie nr. 7
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Manusi chirurgicale sterile, nepudrate pentru ortopedie nr. 7.5
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Manusi chirurgicale sterile, nepudrate pentru ortopedie nr. 8
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Manusi chirurgicale sterile, nepudrate pentru ortopedie nr. 8.5
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Masca faciala de uz medical - tip IIR
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Masca de protectie FFP2
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Masca de protectie FFP3
Internal identifier: 27