See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ACORD-CADRU DE FURNIZARE echipamente și module pentru rețeaua de transport optic DWDM (echipamente și module DWDM, module monitorizare fibră optică, echipamente de diagnosticare, management și proiectare rețele DWDM), inclusiv servicii de instalare, configurare, punere în funcţiune, operaționalizare și instruire pentru realizarea proiectului ”Implementarea infrastructurii de Cloud Guvernamental”
Description: Procedura de achiziție are ca obiect furnizarea de echipamente și module pentru rețeaua de transport optic DWDM (echipamente și module DWDM, module monitorizare fibră optică, echipamente de diagnosticare, management și proiectare rețele DWDM), inclusiv servicii de instalare, configurare, punere în funcţiune, operaționalizare și instruire Detalierea echipamentelor și modulelor pentru rețeaua de transport optic DWDM (echipamente și module DWDM, module monitorizare fibră optică, echipamente de diagnosticare, management și proiectare rețele DWDM), inclusiv a serviciilor de instalare, configurare, punere în funcţiune, operaționalizare și instruire ce fac obiectul achizitiei este prezentata în Caietul de sarcini. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare până în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificarile primite cu cel puțin 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4267230_2023_PAAPD1404431.
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32428000 Network upgrade
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul AC: furnizarea de echipamente și module pentru rețeaua de transport optic DWDM (echipamente și module DWDM,module monitorizare fibră optică,echipamente de diagnosticare, management și proiectare rețele DWDM),inclusiv servicii de instalare, configurare,punere în funcţiune, operaționalizare și instruire.Cantitatile min si max estimate a fi achizitionate pe durata AC sunt: 1. Echipament monitorizare fibră optică echipată DWDM:min 32 buc-max 67 buc.2.Șasiu DWDM tip 1: min 6 buc-max 15 buc.3.Șasiu DWDM tip 2:min 52 buc-max 75 buc.4.Șasiu DWDM tip 3:min 84 buc-max 126 buc.5.Șasiu DWDM tip 4:min 3 buc-max 8 buc.6.Șasiu DWDM tip 5:min 10 buc-max 14 buc.7. Modul management nod DWDM:min 69 buc-max 80 buc.8.Modul interconectare șasiuri:min 53 buc- max 70 buc.9.Modul management șasiu DWDM master tip 1:min 51 buc-max 70 buc.10.Modul management șasiu DWDM slave tip 1:min 38 buc-max 60 buc.11.Modul management șasiu DWDM master tip 2:min 6 buc-max 10 buc.12.Modul management șasiu DWDM slave tip 2:min 6 buc- max 10 buc.13.Amplificator optic tip 1:min 82 buc-max 110 buc.14.Amplificator optic tip 2:min 70 buc- max 90 buc.15.Amplificator optic tip 3:min 30 buc-max 50 buc.16.Amplificator optic tip 4:min 30 buc- max 50 buc.17.Modul ROADM:min 172 buc-max 210 buc.18.Modul splitter și combiner:min 136 buc- max 204 buc.19.Transponder tip 1:min 89 buc-max 136 buc.20.Transponder tip 2:min 114 buc-max 150 buc. 21.Transponder tip 3: min 47 buc. - max 70 buc. 22. Transponder tip 4: min 26 buc. - max 40 buc. 23. Transceiver tip 1: min 28 buc. - max 30 buc. 24. Transceiver tip 2: min 36 buc. - max 54 buc. 25. Transceiver tip 3: min 141 buc. - max 212 buc. 26.Transceiver tip 4: min 41 buc. - max 330 buc. 27.Transceiver tip 5: min 50 buc. - max 76 buc. 28. Transceiver tip 6: min 156 buc. - max 260 buc. 29. Transceiver tip 7 : min 384 buc. - max 450 buc. 30. Rack Telecomunicații: min 13 buc. - max 67 buc. 31. Set bobine fibră optică G.655.D: min 2 buc. - max 4 buc. 32. Set bobine fibră optică G.657.A2: min 2 buc. - max 4 buc. 33. Echipament management și proiectare rețea DWDM tip 1: min 4 buc. - max 6 buc. 34. Echipament testare parametri rețea DWDM: min 1 buc. - max 2 buc. 35. Echipament testare parametri link DWDM: min 1 buc. - max 2 buc. 36. Echipament OTDR ultra portabil: min 2 buc. - max 4 buc. 37. Identificator fibră optică: min 2 buc. - max 4 buc. 38. Inspector conectori MPO: min 2 buc. - max 4 buc. 39. Inspector conectori optici: min 2 buc. - max 4 buc. 40. Kit măsurare atenuare fibră optică: min 2 buc. - max 4 buc. 41. Echipament management și proiectare rețea DWDM tip 2: min 4 buc. - max 6 buc. Cantitatile min si max estimate a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent: 1. Echipament monitorizare fibră optică echipată DWDM: min 32 buc. - max 35 buc. 2. Șasiu DWDM tip 1: min 1 buc. - max 9 buc. 3. Șasiu DWDM tip 2: min 23 buc. - max 52 buc. 4. Șasiu DWDM tip 3: min 42 buc. - max 84 buc. 5. Șasiu DWDM tip 4: min 3 buc. - max 5 buc. 6. Șasiu DWDM tip 5: min 2 buc. - max 4 buc. 7. Modul management nod DWDM: min 1 buc. - max 67 buc. 8.Modul interconectare șasiuri: min 1 buc. - max 51 buc. 9. Modul management șasiu DWDM master tip 1: min 19 buc. - max 51 buc. 10.Modul management șasiu DWDM slave tip 1: min 22 buc. - max 38 buc. 11. Modul management șasiu DWDM master tip 2: min 1 buc. - max 4 buc. 12. Modul management șasiu DWDM slave tip 2: min 1 buc. - max 4 buc. 13. Amplificator optic tip 1: min 2 buc. - max 78 buc. 14. Amplificator optic tip 2: min 20 buc. - max 70 buc. 15. Amplificator optic tip 3: min 20 buc. – max 30 buc. 16. Amplificator optic tip 4: min 20 buc. - max 30 buc. 17. Modul ROADM : min 2 buc. - max 168 buc. 18. Modul splitter și combiner: min 2 buc. - max 132 buc. 19. Transponder tip 1: min 47 buc. - max 89 buc. 20.Transponder tip 2 : min 36 buc. - max 114 buc. 21.Transponder tip 3: min 23 buc. - max 47 buc. 22. Transponder tip 4: min 6 buc. - max 14 buc. 23. Transceiver tip 1: min 2 buc. - max 28 buc. 24. Transceiver tip 2: min 18 buc. - max 36 buc. 25. Transceiver tip 3: min 71 buc. - max 141 buc. 26.Transceiver tip 4: min 41 buc. - max 289 buc. 27.Transceiver tip 5: min 26 buc. - max 50 buc. 28. Transceiver tip 6: min 104 buc. - max 156 buc. 29. Transceiver tip 7 : min 66 buc. - max 384 buc. 30. Rack Telecomunicații: min 13 buc. - max 54 buc. 31. Set bobine fibră optică G.655.D: min 2 buc. - max 2 buc. 32. Set bobine fibră optică G.657.A2: min 2 buc. - max 2 buc. 33. Echipament management și proiectare rețea DWDM tip 1: min 2 buc. - max 4 buc. 34. Echipament testare parametri rețea DWDM: min 1 buc. - max 1 buc. 35. Echipament testare parametri link DWDM: minimum 1 buc. - max 1 buc.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems, 51611100 Hardware installation services, 72265000 Software configuration services, 80510000 Specialist training services