See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ANSAMBLURI DE STRATURI DE POLICARBONAT LAMINATE CARE INCLUD CIPURI ȘI ANTENE RFID
Description: Achizitie de ansambluri de straturi de policarbonat laminate care includ cipuri și antene RFID conform cerintelor din caietul de sarcini si Anexa 1 atasata la acesta. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor siplimentare cu 11 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 18. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP :http://sicap-prod.e-licitatie.ro
Internal identifier: 21005
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31712110 Electronic integrated circuits and microassemblies
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achizitia de ansambluri de straturi de policarbonat laminate care includ cipuri și antene RFID, conform CAIET DE SARCINI si Anexa 1 atasata la acesta. Estimăm că în cadrul celor 24 de luni de valabilitate ale acordului cadru se vor încheia contracte subsecvente cu o periodicitate estimată de 6 luni. Acest termen reprezintă o estimare, la acest moment nu se poate stabili un termen exact. • Cantitatea estimata (minima si maxima) si perioada estimativa a acordului cadru: • cantitate minimă estimată: 4.000 coli • cantitate maximă estimată: 125.000 coli, perioada estimativa: 01.11.2022 – 31.10.2024 • Perioada estimativa de încheiere a contractelor subsecvente si cantitatea estimata (minima si maxima) a contractelor subsecvente: - contract subsecvent nr. 1: • perioada: 01.11.2022 – 30.04.2023 • cantitate minimă estimată: 1.000 coli • cantitate maximă estimată: 26.000 coli - contract subsecvent nr. 2: • perioada: 01.05.2023 – 31.10.2023 • cantitate minimă estimată: 1.000 coli • cantitate maximă estimată: 33.000 coli - contract subsecvent nr. 3: • perioada: 01.11.2023 – 30.04.2024 • cantitate minimă estimată: 1.000 coli • cantitate maximă estimată: 33.000 coli - contract subsecvent nr. 4: • perioada: 01.05.2024 – 31.10.2024 • cantitate minimă estimată: 1.000 coli • cantitate maximă estimată: 33.000 coli Valoarea maxima estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 13.054.800 lei, exclusiv T.V.A. Cantităţile minime şi maxime pe care autoritatea contractantă le stabileşte iniţial în documentaţia de atribuire şi ulterior în acordul cadru, reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici, egale , sau mai mari faţă de cele estimate.
Internal identifier: 1