See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare puncte supraterane si subterane de colectare a deșeurilor, inclusiv proiectare, lucrări de amenajare și punere în funcțiune pentru punctele supraterane si subterane de colectare a deșeurilor in cadrul proiectului de investiții „Sistem de colectare selectivă a deșeurilor la nivelul Sectorului 1”
Description: Obiectul contractului il reprezinta contractul de achizitie publica de furnizare a produselor care fac obiectul proiectului „Sistem de colectare selectivă a deșeurilor la nivelul Sectorului 1” si care vizeaza un total de 940 de amplasamente, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini, detaliate astfel: A. Sistem colectare selectiva subteran - 242 amplasamente - puncte de colectare subterane cu colectare pe 5 fracții cu containere de 3,0 mc, împărțite astfel: • 1.394 bucati puncte de colectare subterane dotate cu containere de 3.000 litri pentru colectarea fractiilor hârtie/carton, plastic/metal, rezidual, bio-deseuri si sticla cu container si sistem de acces si monitorizare inclus; • 242 bucati - camere supraveghere video si 242 bucati stalpi cu sistem iluminat led si telegestiune wi-fi si NB IOT,in fiecare amplasament si cu panou fotovoltaic • 1392 bucati senzori vor avea panou solar, bateri, GPS si comunicator NBIOT cu APN privat si clasa de IP-uri alocata B. Sistem de colectare selectiva suprateran - 698 amplasamente - puncte de colectare supraterane cu colectare pe 5 fracții cu containere de 0,24 mc, împărțite astfel: • 1.442 bucati puncte de colectare supraterane dotate cu 1 container de 240 litri, sistem de compactare, sistem de acces si monitorizare inclus pentru colectarea fractiilor hârtie/carton, plastic/metal; • 2.416 bucati puncte de colectare supraterane dotate cu 1 container de 240 litri, sistem de acces si monitorizare inclus pentru colectarea fractiilor rezidual, bio-deseuri si sticla; • sistem supraveghere video integrat si iluminat inteligent in fiecare amplasament cu panou fotovoltaic pentru fiecare pubela si comunicatii wi-fi si Nb IOT • 3.858 bucati - CIP-uri electronice pentru pubele. • Senzorii vor avea panou solar, bateri, GPS si comunicator NBIOT cu APN privat C. Sistem de monitorizare si trasabilitate a deseurilor integrate cu platforma IOT • Centru de date • Sistem informatic Descrierea produselor ce vor face obiectul contractului de achiziție publica se regăsește în cadrul Caietului de sarcini, publicat odată cu prezentul anunț de participare. Termene: durata totală a implementării contractului este de 60 de luni de la semnarea contractului. Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătura cu documentația de atribuire cu 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, în a 11-a zi dinainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: A001
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44613800 Containers for waste material
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Furnizare puncte supraterane si subterane de colectare a deșeurilor, inclusiv proiectare, lucrări de amenajare și punere în funcțiune pentru punctele supraterane si subterane de colectare a deșeurilor in cadrul proiectului de investiții „Sistem de colectare selectivă a deșeurilor la nivelul Sectorului 1”
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31712000 Microelectronic machinery and apparatus and microsystems, 34928480 Waste and rubbish containers and bins, 45000000 Construction work, 48000000 Software package and information systems, 50332000 Telecommunications-infrastructure maintenance services, 51300000 Installation services of communications equipment, 51500000 Installation services of machinery and equipment, 71320000 Engineering design services, 80511000 Staff training services