304839-2022 - ResultRomania-București: Reagents and contrast media
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Reactivi și materiale de laborator Biochimie
Reference number: 9524980/2021/AP-1-3
II.1.2.
Main CPV code
33696000 Reagents and contrast media
II.1.4.
Short description
1. În cadrul procedurii vor fi achiziționați reactivi și materiale de laborator Biochimie în vederea efectuării analizelor conform Caiet de sarcini și Lista de loturi la prezentul anunț.
2. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
3. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Reactivi compatibili cu sistemul integrat VITROS XT 7600
Lot No: 14
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Acord Cadru: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă este conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori Reactivi și materiale laborator Biochimie.
Contract Subsecvent: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă este conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori Reactivi și materiale laborator Biochimie; cantitatea celui mai mare contract subsecvent = cantitatea maximă a contractului subsecvent conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori Reactivi și materiale laborator Biochimie.
Reactivi compatibili cu aparatele Gem Premier 3000/3500
Lot No: 7
Reactivi compatibili cu aparatul Ramp
Lot No: 10
Carduri test markeri cardiaci compatibili cu aparatul Triage
Lot No: 12
Reactivi compatibili cu analizorul UC-3500i
Lot No: 13
Reactivi compatibili cu aparatul ACRO BIOTECH
Lot No: 1
Reactivi compatibili cu analizorul Atellica Neph 630
Lot No: 2
Reactivi compatibili cu aparatul Capillarys 3
Lot No: 4
Reactivi compatibili cu analizorul Dimension ExL 200
Lot No: 5
Reactivi compatibili cu aparatul Capillarys 2
Lot No: 3
Reactivi compatibili cu analizorul Hyrys + Hydrasys
Lot No: 8
Carduri test BGEM EPOC compatibile cu analizorul EPOC
Lot No: 6
Reactivi compatibili cu aparatul Sysmex UF-1000i
Lot No: 11
Reactivi compatibili cu Aparatul IriCell 2000
Lot No: 9