See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Autofreze zapada, necesara pentru lucrari de intretinere la CIC Ramnicelu -Nod Rutier Ramnicu Sarat, km 96+650, CIC Slobozia Ciorasti, Nod Rutier Slobozia Ciorasti, km 159+200, din cadrul proiectului “Autostrada Buzau- Focsani”-4 buc" - DRDP Buzau
Description: Autofreze zapada, necesara pentru lucrari de intretinere la CIC Ramnicelu -Nod Rutier Ramnicu Sarat, km 96+650, CIC Slobozia Ciorasti, Nod Rutier Slobozia Ciorasti, km 159+200, din cadrul proiectului “Autostrada Buzau- Focsani”-4 buc." Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu Documentația de Atribuire este în a 20-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care Autoritatea Contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata, va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns si drept urmare se va considera TARDIVA. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Internal identifier: 16054368/2025/3185/S12
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 43313000 Snowploughs and snowblowers
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achizitia de Autofreze zapada, necesare pentru dotarea Centrelor de Intretinere si Control ale Autostrazii A7, pe tronsonul Buzau-Focsani, acest lucru determinand cresterea eficientei activitatii de intretinere a autostrazilor si drumurilor nationale si o mai buna desfasurare a lucrarilor executate in regie proprie. Autofrezele vor efectua lucrari de intretinere la CIC Ramnicelu, Nod Rutier Ramnicu Sarat, km 96+650, CIC Slobozia Ciorasti, Nod Rutier Slobozia Ciorasti, km 159+200, din cadrul proiectului "Autostrada Buzau- Focsani, finantata prin Planul Național de Redresare și Reziliență, contract de finantare nr.03/29.08.2022/Componenta 4 - Transport Sustenabil.
Internal identifier: 1