306149-2023 - ResultRomania-Sibiu: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
INTRETINERE SI REPARATII STRAZI IN MUNICIPIUL SIBIU
Reference number: 4270740_2023_PAAPD1393699
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Acord cadru pentru executie lucrari de "INTRETINERE SI REPARATII STRAZI IN MUNICIPIUL SIBIU", durata 4 ani.
Lucrarile constau in:
1. Lucrari de intretinere si reparatii pentru suprafete rutiere asfaltate;
2. Refaceri de borduri;
3. Lucrari de intretinere si reparatii pentru suprafetele rutiere pavate;
4. Lucrari de intretinere si reparatii pentru suprafetele rutiere din pamant si balast;
5. Lucrari intretinere si reparatii curente poduri/podete
6. Alte lucrari de intretinere si reparatii necesare;
Descrierea lucrarilor este disponibila in sectiunea Caietului de sarcini din cadrul prezentei documentatii de atribuire. Cantitatile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru: se regasesc in Anexa 1 la Caietul de sarcini;
Valoarea estimata a tuturor contractelor de achiziţie publică subsecvente care se anticipează că vor fi atribuite în baza acorduluicadru este de 59.286.227,40 lei fara TVA.
Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 7.410.778,43 lei fara TVA.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 29.643.113,70 lei fara TVA.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 20
Autoritatea contractanta va transmite raspunsul la clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Durata acordului cadru: 4 ani
Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: Atribuirea contractelor subsecvente se va face in functie de necesitatile autoritatii contractante, de regula bianual, anticipandu-se incheierea a cel putin 2 (doua) contracte subsecvente/anual sau ori de cate ori apare necesitatea autoritatii contractante.
NOTA:
- Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a nu anula procedura de atribuire si de a incheia acordul cadru si cu un numar mai mic de 3 operatori economici, in cazul in care in urma procesului de evaluare a ofertelor, nu au fost depuse un numar de 3 oferte admisibile.
- Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a nu anula procedura de atribuire si de a incheia acordul cadru si cu un singur operator economic, in cazul in care in urma procesului de evaluare a ofertelor, o singura oferta este declarata admisibila.
Modul de executare a acordului – cadru: fara reluarea competitiei.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari, avand ca obiect: „INTRETINERE SI REPARATII STRAZI IN MUNICIPIUL SIBIU”
Cantitatile minime si maxime pentru acordul cadru / contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 a caietului de sarcini.