308310-2024 - Result
Romania – Roadworks – Lucrari de drumuri
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleLucrari de drumuri
DescriptionExecutia de lucrari de drumuri pe raza sectorului 6. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita, respectiv 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate de catre operatorii economici in termenul prevazut, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: - pentru lotul 1: in principiu cate un contract in trimestrele III si IV din anul 2022, cate un contract in fiecare din trimestrele I - IV din anul 2023, cate un contract in fiecare din trimestrele I - IV din anul 2024, cate un contract in fiecare din trimestrele I - IV din anul 2025, cate un contract in trimestrele I - II din anul 2026 si ori de cate ori va fi necesar; - pentru lotul 2: in principiu cate un contract in trimestrele III si IV din anul 2022, cate un contract in fiecare din trimestrele I - IV din anul 2023, cate un contract in fiecare din trimestrele I - IV din anul 2024, cate un contract in fiecare din trimestrele I - IV din anul 2025, cate un contract in trimestrele I - II din anul 2026 si ori de cate ori va fi necesar.
Internal identifier4364349/2021/20
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45233140 Roadworks
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLucrari de drumuri - lot 1
DescriptionExecutia de lucrari de drumuri. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui contract subsecvent se regasesc in anexa la caietul de sarcini
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45233120 Road construction works, 45233222 Paving and asphalting works, 45233251 Resurfacing works, 45233252 Surface work for streets, 45233253 Surface work for footpaths
LotLOT-0002
TitleLucrari de drumuri - lot 2
Internal identifier2