See the notice on TED website
1. Buyer
1.1.
Buyer
Official name: Haven van Antwerpen-Brugge, NV van publiek recht
Legal type of the buyer: Public undertaking
The buyer is a contracting entity
Activity of the contracting entity: Port-related activities
2. Procedure
2.1.
Procedure
Title: Consessie meren, ontmeren en beloodsen van zeeschepen
Description: Perceel 1 “Meren en ontmeren van zeeschepen 'Antwerpen'”: Toelichting: Het voorwerp van deze concessie is het bijstaan bij het meren en ontmeren van de zeeschepen in het havengebied (uitgezonderd in de sluizen). Zeeschepen doen hierop vrijwillig beroep of zijn daartoe krachtens wet of reglement verplicht. In aanvulling van de reeds geldende wetgeving dienen taken en activiteiten uitgevoerd in het kader van deze concessie vanaf 01 januari 2027 te gebeuren onder de algemene voorwaarden zoals vastgelegd in de verordening meren en ontmeren, die integraal deel uit maakt van de Havenpolitieverordening. Jaarlijks lopen ca. 15 000 zeeschepen de haven van Antwerpen aan, voor en achter de sluizen. Perceel 2 “Beloodsen van zeeschepen 'Antwerpen'”: Toelichting: Het voorwerp van deze concessie is het beloodsen van zeeschepen, met of zonder roergangers, in en achter de sluizen en tussen twee ligplaatsen die beide in het havengebied, op dezelfde oever, gelegen zijn. Zeeschepen doen hierop vrijwillig beroep of zijn daartoe krachtens wet of reglement verplicht. In aanvulling van de reeds geldende wetgeving dienen taken en activiteiten uitgevoerd in het kader van deze concessie vanaf 01 januari 2027 te gebeuren onder de algemene voorwaarden zoals vastgelegd in de verordening loodsen, die integraal deel uit maakt van de Havenpolitieverordening. Jaarlijks lopen ca. 15 000 zeeschepen de haven van Antwerpen aan, voor en achter de sluizen.
Procedure identifier: 04df5e84-a78a-42cf-a699-339cc0473e3a
Internal identifier: PPP0B3-19660/6569/C0005
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
2.1.1.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 63700000 Support services for land, water and air transport
2.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Country: Belgium
2.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Country: Belgium
2.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Country: Belgium
2.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Country: Belgium
2.1.4.
General information
Additional information: * Wijze van indienen – e-Procurement Het indienen en ontvangen van aanvragen tot deelneming verloopt volledig en uitsluitend op elektronische wijze. Met elektronische indiening wordt indiening bedoeld via de e-Procurement applicatie en niet per e-mail! De elektronische indiening van aanvragen tot deelneming gebeurt via: https://www.publicprocurement.be/ Voor meer informatie wordt verwezen naar: http://www.publicprocurement.be. Indien u dit dossier toevoegt aan uw favorieten, wordt u via mail op de hoogte gesteld van alle wijzigingen. Het betreft in deze fase enkel een oproep tot kandidaten. Momenteel is er nog geen bestek voorhanden. Het bestek wordt pas in de tweede fase van de procedure toegezonden aan de geselecteerde kandidaten. U dient BIJLAGE A: FORMULIER VOOR AANVRAAG TOT DEELNEMING in te vullen en bij uw kandidatuurstelling te voegen. Zo niet, kan uw kandidatuurstelling geweerd worden. * De vermelde gunningscriteria zijn slechts indicatief, deze worden definitief vastgelegd in het bestek. De concessie wordt gegund voor een looptijd van 5 jaar, met ingang op 1 januari 2027. De opdracht kan door de concessieverlener verlengd worden met een éénmalige periode van 3 jaar.
Legal basis:
Directive 2014/23/EU
2.1.5.
Terms of procurement
Terms of submission:
Maximum number of lots for which one tenderer can submit tenders: 2
Terms of contract:
Maximum number of lots for which contracts can be awarded to one tenderer: 2
2.1.6.
Grounds for exclusion
Sources of grounds for exclusion: Procurement Document
5. Lot
5.1.
Lot: LOT-0001
Title: Meren en ontmeren van zeeschepen 'Antwerpen'
Description: Concessie voor het exclusief aanbieden van diensten voor het meren en ontmeren van zeeschepen in het havengebied Antwerpen.
Internal identifier: C0005_1
5.1.1.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 63700000 Support services for land, water and air transport
Additional classification (cpv): 63700000 Support services for land, water and air transport, 63723000 Berthing services
5.1.2.
Place of performance
Postal address: Zaha Hadidplein 1
Town: Antwerpen
Postcode: 2030
Country subdivision (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Country: Belgium
Additional information: Antwerpen
5.1.3.
Estimated duration
Start date: 01/01/2027
Duration end date: 31/12/2031
5.1.6.
General information
Reserved participation:
Participation is not reserved.
The names and professional qualifications of the staff assigned to perform the contract must be given: Not required
Procurement Project not financed with EU Funds.
5.1.9.
Selection criteria
Sources of selection criteria: Notice
Criterion: General yearly turnover
Description of selection criterion: De kandidaat voegt een Verklaring op eer - omzet toe met vermelding van de totale jaaromzet van de onderneming van de laatste drie boekjaren (afhankelijk van de oprichtingsdatum of van de datum waarop de aannemer met zijn bedrijvigheid is begonnen) en/of een verklaring geattesteerd door een revisor of een gelijkwaardig persoon dat aan onderstaande minimumeis wordt voldaan. Onder omzet wordt begrepen het bedrag vermeld onder code 70 in de jaarrekening van Belgische ondernemingen (volledig schema). Voor jaarrekeningen van buitenlandse ondernemingen wordt onder omzet begrepen het bedrag waarop de onderneming recht heeft of verwacht te hebben in ruil voor de geleverde of verstrekte werken, goederen of verstrekte diensten. Minimumeisen: De gemiddelde totale jaaromzet van de onderneming over elk van de laatste drie boekjaren bedraagt minimaal € 35.000.000. In het geval de kandidaat indient middels een consortium dient minimaal één lid van het consortium minimaal deze omzet te kunnen voorleggen, hetzij aangetoond te worden dat de gevraagde minimale omzet gecumuleerd wordt door twee ondernemingen die of lid zijn van het consortium of een derde entiteit op wiens draagkracht beroep wordt gedaan.
Criterion: References on specified services
Description of selection criterion: Referenties Minimumeisen: Deze opdracht dient 10 000 zeeschepen per jaar te omvatten die gemeerd of ontmeerd werden, van minstens 20 verschillende terminals. De kandidaat dient een lijst te bezorgen met minimaal 1 referentie van een gelijkaardige opdracht gedurende de laatste 3 jaar, met volgende informatie: - beschrijving van de geleverde diensten - vermelding van datum van uitvoering - locatie - opdrachtgever. De kandidaat legt per referentie een attest van goede uitvoering neer.
Criterion: Relevant educational and professional qualifications
Description of selection criterion: Structuur en personeel Minimumeisen: De kandidaat levert volgende informatie aan: - De huidige structuur van de organisatie; - Een oplijsting van de personeelsleden die bij de opdracht betrokken kunnen worden, waarbij voor ieder personeelslid aangegeven is of zij al dan niet over een havenloodsbrevet en/of bootmanbrevet beschikken. - Een overzicht van het in te zetten materieel.
Criterion: Other economic or financial requirements
Description of selection criterion: Door in te schrijven op deze opdracht verklaart de inschrijver dat hij zich niet bevindt in een van de uitsluitingssituaties als bedoeld in de artikelen 50 t.e.m. 52 van de wet concessieovereenkomsten. Artikel 53 van de wet concessieovereenkomsten is van toepassing. Voor de in artikel 50 van de wet bedoelde uitsluitingsgronden deelt de inschrijver op eigen initiatief mee of hij bij het begin van de procedure de in artikel 53, lid 1, bedoelde corrigerende maatregelen heeft genomen. De eventuele corrigerende maatregelen moet de inschrijver bewijzen door schriftelijke stukken toe te voegen aan de offerte. Bewijsmiddelen: De inschrijver moet het Document van Voorlopig Bewijs (DVB) invullen en toevoegen aan de offerte (zie model als bijlage). Dit geldt tevens voor elke deelnemer aan een combinatie of elke entiteit op wiens draagkracht de inschrijver een beroep doet. Eventuele corrigerende maatregelen moet de inschrijver echter bewijzen door schriftelijke stukken toe te voegen aan de offerte. De aanbesteder gaat de verklaringen in het DVB na in hoofde van de betrokkenen. De inschrijver voegt voor de uitsluitingsgronden voorzien in artikel 50 van de wet concessieovereenkomsten en artikel 31 van het koninklijk besluit concessieovereenkomsten (veroordelingen/respectievelijk inbreuken wegens deelneming aan een criminele organisatie, omkoping, fraude, terroristische misdrijven e.a., witwassen van geld en financiering van terrorisme, kinderarbeid en andere vormen van mensenhandel, tewerkstelling van illegalen) een uittreksel uit het strafregister volgens het bijzonder model 596.1 – 32: overheidsopdrachten of evenwaardig document uitgereikt door een gerechtelijke overheid of overheidsinstantie van het land van oorsprong of herkomst bij zijn offerte (uittreksel m.b.t. de vennootschap, max. 6 maanden oud t.o.v. de limietdatum voor indiening van de aanvraag tot deelneming). Veroordelingen respectievelijk inbreuken ouder dan 5 jaar worden niet in overweging genomen voor uitsluiting. De inschrijver van vreemde nationaliteit moet daarenboven, opdat zijn aanvraag tot deelneming als regelmatig zou worden beschouwd, attesten voorleggen die door de bevoegde overheden zijn uitgereikt, overeenkomstig de wettelijke bepalingen van het land waar hij gevestigd is, en waaruit blijkt dat hij: - niet in staat van faillissement verkeert; - voldaan heeft aan zijn fiscale verplichtingen; - en voldaan heeft aan zijn verplichtingen ten aanzien van betalingen van de bijdragen voor sociale zekerheid. Tevens levert hij een uittreksel uit het strafregister aan dat maximaal 6 maanden oud is of geldig is conform de wetgeving van het land van herkomst op de limietdatum voor ontvangst van de aanvraag tot deelneming.
5.1.10.
Award criteria
Criterion:
Type: Cost
Description: Wordt bepaald in het bestek
Category of award weight criterion: Weight (points, exact)
Award criterion number: 60
5.1.11.
Procurement documents
5.1.12.
Terms of procurement
Terms of submission:
Electronic submission: Required
Languages in which tenders or requests to participate may be submitted: Dutch
Variants: Not allowed
Deadline for receipt of requests to participate: 04/06/2026 10:00:00 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
Terms of contract:
The execution of the contract must be performed within the framework of sheltered employment programmes: No
Electronic invoicing: Required
Electronic ordering will be used: no
Electronic payment will be used: no
Financial arrangement: /
5.1.16.
Further information, mediation and review
Review organisation: Raad Van State
Information about review deadlines: Organisatie die informatie verstrekt over beroepsprocedures en bijhorende termijnen: Raad Van State
Organisation providing additional information about the procurement procedure: Procurement
Organisation providing more information on the review procedures: Raad Van State
Organisation receiving requests to participate: Haven van Antwerpen-Brugge, NV van publiek recht
5.1.
Lot: LOT-0002
Title: Beloodsen van zeeschepen 'Antwerpen'
Description: Concessie voor het exclusief aanbieden van diensten voor het beloodsen van zeeschepen in het havengebied Antwerpen.
Internal identifier: C0005_2
5.1.1.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 63700000 Support services for land, water and air transport
Additional classification (cpv): 63722000 Ship-piloting services, 63700000 Support services for land, water and air transport
5.1.2.
Place of performance
Postal address: Zaha Hadidplein 1
Town: Antwerpen
Postcode: 2030
Country subdivision (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Country: Belgium
Additional information: Antwerpen
5.1.3.
Estimated duration
Start date: 01/01/2027
Duration end date: 31/12/2031
5.1.6.
General information
Reserved participation:
Participation is not reserved.
The names and professional qualifications of the staff assigned to perform the contract must be given: Not required
Procurement Project not financed with EU Funds.
5.1.9.
Selection criteria
Sources of selection criteria: Notice
Criterion: General yearly turnover
Description of selection criterion: De kandidaat voegt een Verklaring op eer - omzet toe met vermelding van de totale jaaromzet van de onderneming van de laatste drie boekjaren (afhankelijk van de oprichtingsdatum of van de datum waarop de aannemer met zijn bedrijvigheid is begonnen) en/of een verklaring geattesteerd door een revisor of een gelijkwaardig persoon dat aan onderstaande minimumeis wordt voldaan. Onder omzet wordt begrepen het bedrag vermeld onder code 70 in de jaarrekening van Belgische ondernemingen (volledig schema). Voor jaarrekeningen van buitenlandse ondernemingen wordt onder omzet begrepen het bedrag waarop de onderneming recht heeft of verwacht te hebben in ruil voor de geleverde of verstrekte werken, goederen of verstrekte diensten. Minimumeisen: De gemiddelde totale jaaromzet van de onderneming over elk van de laatste drie boekjaren bedraagt minimaal € 35.000.000. In het geval de kandidaat indient middels een consortium dient minimaal één lid van het consortium minimaal deze omzet te kunnen voorleggen, hetzij aangetoond te worden dat de gevraagde minimale omzet gecumuleerd wordt door twee ondernemingen die of lid zijn van het consortium of een derde entiteit op wiens draagkracht beroep wordt gedaan.
Criterion: Relevant educational and professional qualifications
Description of selection criterion: Structuur en personeel Minimumeisen: De kandidaat levert volgende informatie aan: - De huidige structuur van de organisatie; - Een oplijsting van de personeelsleden die bij de opdracht betrokken kunnen worden, waarbij voor ieder personeelslid aangegeven is of zij al dan niet over een havenloodsbrevet en/of bootmanbrevet beschikken. - Een overzicht van het in te zetten materieel.
Criterion: Other economic or financial requirements
Description of selection criterion: Door in te schrijven op deze opdracht verklaart de inschrijver dat hij zich niet bevindt in een van de uitsluitingssituaties als bedoeld in de artikelen 50 t.e.m. 52 van de wet concessieovereenkomsten. Artikel 53 van de wet concessieovereenkomsten is van toepassing. Voor de in artikel 50 van de wet bedoelde uitsluitingsgronden deelt de inschrijver op eigen initiatief mee of hij bij het begin van de procedure de in artikel 53, lid 1, bedoelde corrigerende maatregelen heeft genomen. De eventuele corrigerende maatregelen moet de inschrijver bewijzen door schriftelijke stukken toe te voegen aan de offerte. Bewijsmiddelen: De inschrijver moet het Document van Voorlopig Bewijs (DVB) invullen en toevoegen aan de offerte (zie model als bijlage). Dit geldt tevens voor elke deelnemer aan een combinatie of elke entiteit op wiens draagkracht de inschrijver een beroep doet. Eventuele corrigerende maatregelen moet de inschrijver echter bewijzen door schriftelijke stukken toe te voegen aan de offerte. De aanbesteder gaat de verklaringen in het DVB na in hoofde van de betrokkenen. De inschrijver voegt voor de uitsluitingsgronden voorzien in artikel 50 van de wet concessieovereenkomsten en artikel 31 van het koninklijk besluit concessieovereenkomsten (veroordelingen/respectievelijk inbreuken wegens deelneming aan een criminele organisatie, omkoping, fraude, terroristische misdrijven e.a., witwassen van geld en financiering van terrorisme, kinderarbeid en andere vormen van mensenhandel, tewerkstelling van illegalen) een uittreksel uit het strafregister volgens het bijzonder model 596.1 – 32: overheidsopdrachten of evenwaardig document uitgereikt door een gerechtelijke overheid of overheidsinstantie van het land van oorsprong of herkomst bij zijn offerte (uittreksel m.b.t. de vennootschap, max. 6 maanden oud t.o.v. de limietdatum voor indiening van de aanvraag tot deelneming). Veroordelingen respectievelijk inbreuken ouder dan 5 jaar worden niet in overweging genomen voor uitsluiting. De inschrijver van vreemde nationaliteit moet daarenboven, opdat zijn aanvraag tot deelneming als regelmatig zou worden beschouwd, attesten voorleggen die door de bevoegde overheden zijn uitgereikt, overeenkomstig de wettelijke bepalingen van het land waar hij gevestigd is, en waaruit blijkt dat hij: - niet in staat van faillissement verkeert; - voldaan heeft aan zijn fiscale verplichtingen; - en voldaan heeft aan zijn verplichtingen ten aanzien van betalingen van de bijdragen voor sociale zekerheid. Tevens levert hij een uittreksel uit het strafregister aan dat maximaal 6 maanden oud is of geldig is conform de wetgeving van het land van herkomst op de limietdatum voor ontvangst van de aanvraag tot deelneming.
Criterion: References on specified services
Description of selection criterion: Referenties Minimumeisen: Deze opdracht dient minimaal 10 000 beloodsingsopdrachten van zeeschepen per jaar omvatten, waarbij het volledige traject binnen een haven verloopt. Deze beloodsingen dienen van, naar of in een haven te gebeuren, waarbij minstens 1000 beloodsingen per jaar volledig binnen één haven gebeuren. De kandidaat dient een lijst te bezorgen met minimaal 1 referentie van een gelijkaardige opdracht gedurende de laatste 3 jaar, met volgende informatie: - beschrijving van de geleverde diensten - vermelding van datum van uitvoering - locatie - opdrachtgever. De kandidaat legt per referentie een attest van goede uitvoering neer.
5.1.10.
Award criteria
Criterion:
Type: Cost
Description: Wordt bepaald in het bestek
Category of award weight criterion: Weight (points, exact)
Award criterion number: 60
5.1.11.
Procurement documents
5.1.12.
Terms of procurement
Terms of submission:
Electronic submission: Required
Languages in which tenders or requests to participate may be submitted: Dutch
Variants: Not allowed
Deadline for receipt of requests to participate: 04/06/2026 10:00:00 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
Terms of contract:
The execution of the contract must be performed within the framework of sheltered employment programmes: No
Electronic invoicing: Required
Electronic ordering will be used: no
Electronic payment will be used: no
Financial arrangement: /
5.1.16.
Further information, mediation and review
Review organisation: Raad Van State
Information about review deadlines: Organisatie die informatie verstrekt over beroepsprocedures en bijhorende termijnen: Raad Van State
Organisation providing additional information about the procurement procedure: Procurement
Organisation providing more information on the review procedures: Raad Van State
Organisation receiving requests to participate: Haven van Antwerpen-Brugge, NV van publiek recht
8. Organisations
8.1.
ORG-0001
Official name: Haven van Antwerpen-Brugge, NV van publiek recht
Registration number: BE 0248.399.380
Postal address: Zaha Hadidplein 1
Town: Antwerpen
Postcode: 2030
Country subdivision (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Country: Belgium
Telephone: +32 32052011
Roles of this organisation:
Buyer
Organisation receiving requests to participate
8.1.
ORG-0002
Official name: Procurement
Registration number: BE0248.399.380-1
Postal address: Zaha Hadidplein 1
Town: Antwerpen
Postcode: 2030
Country subdivision (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Country: Belgium
Contact point: Evelien Vleminckx
Telephone: +32 32296489
Roles of this organisation:
Organisation providing additional information about the procurement procedure
8.1.
ORG-0003
Official name: Raad Van State
Registration number: BE 0931.814.266
Postal address: Wetenschapstraat 33
Town: Brussel (Etterbeek)
Postcode: 1040
Country subdivision (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
Country: Belgium
Telephone: +32 22349611
Roles of this organisation:
Review organisation
Organisation providing more information on the review procedures
8.1.
ORG-0004
Official name: 3P - Aanbieder van diensten / Prestataire de services
Registration number: BE 0475.480.736
Town: Antwerpen / Anvers
Postcode: 2000
Country subdivision (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Country: Belgium
Telephone: +32 3 294 30 51
Roles of this organisation:
Procurement service provider
8.1.
ORG-0005
Official name: FPS Policy and Support
Registration number: BE 0671.516.647
Town: Brussels
Postcode: 1000
Country subdivision (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
Country: Belgium
Telephone: +32 2 740 80 00
Roles of this organisation:
TED eSender
Notice information
Notice identifier/version: 1ae32148-3d74-4bd9-9081-e836120882a6 - 01
Form type: Competition
Notice type: Contract or concession notice – standard regime
Notice subtype: 19
Notice dispatch date: 04/05/2026 00:00:00 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
Notice dispatch date (eSender): 04/05/2026 00:00:00 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
Languages in which this notice is officially available: Dutch
Notice publication number: 308560-2026
OJ S issue number: 87/2026
Publication date: 06/05/2026