See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: BH CL 5 - EXTINDEREA ȘI REABILITAREA REȚELELOR DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN ORADEA – ZONA 4
Description: Obiectul contractului îl constituie execuţia de lucrări: "BH CL 5 - EXTINDEREA ȘI REABILITAREA REȚELELOR DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN ORADEA – ZONA 4" , incluzând: - Extinderea retelei de alimentare cu apa in orașul Oradea -Zona 4 cu lungimea de L= 3.815 m, 24 hidranti, 146 bransamente, 24 camine de vane; - Reabilitarea retelei de alimentare cu apa in orașul Oradea -Zona 4 cu lungimea de L= 522 m, 4 hidranti, 44 bransamente, 6 camine de vane; - Extindere retea de canalizare in orasul Oradea -Zona 4 cu lungima totala de L= 5.608 m, 236 racorduri, 142 camine de vizitare; - Realizare 4 statii de pompare ape uzate noi si conductele de refulare aferente cu o lungime totala de 635 m, astfel: • Statia de pompare ape uzate SPAU28 (1A+1R) - Qtotal =4,00 l/s, H=8,00 mcA; • Statia de pompare ape uzate SPAU33 (1A+1R) - Qtotal =4,00 l/s, H=9,00 mcA; • Statia de pompare ape uzate SPAU29 (1A+1R) - Qtotal =4,00 l/s, H=6,00 mcA; • Statia de pompare ape uzate SPAU35 (1A+1R) - Qtotal =4,00 l/s, H=6,00 mcA; Durata de implementare a contractului este de 8 (opt) luni, la care se adaugă 36 (treizecișișase) luni PND, (sau 48/60 luni), perioada de notificare a defectelor (PND).. Lucrările de execuție se vor realiza conform proiectului tehnic, anexat documentației de atribuire. 1.Răspunsul consolidat, va fi postat astfel: EC va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate până în a 19–a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; - EC va transmite raspunsul consolidat la solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Entitatea contractanta isi rezerva dreptul de a nu mai raspunde la nici o solicitare de clarificari dupa expirarea termenului prevazut mai sus.
Internal identifier: RO 54760/FC III 2023/L5 BH-CL5
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Scopul achiziţiei de execuţie lucrări "BH CL 5 - EXTINDEREA ȘI REABILITAREA REȚELELOR DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN ORADEA – ZONA 4" Lucrarile proiectate in cadrul acestui contract pentru UAT ORADEA – Zona 4 sunt următoarele: - Extinderea retelei de alimentare cu apa in orașul Oradea -Zona 4 cu lungimea de L= 4031.91 m, 39 hidranti, 158 bransamente, 15 camine de vane; - Reabilitarea retelei de alimentare cu apa in orașul Oradea -Zona 4 cu lungimea de L= 522.02 m, 5 hidranti, 44 bransamente, 7 camine de vane; - Extindere retea de canalizare in orasul Oradea -Zona 4 cu lungima totala de L= 5.584.53 m, 246 racorduri, 147 camine de vizitare; - Realizare 4 statii de pompare ape uzate noi si conductele de refulare aferente cu o lungime totala de 633.48 m; • Statia de pompare ape uzate SPAU28 (1A+1R) - Qtotal =4,00 l/s, H=8,00 mcA; • Statia de pompare ape uzate SPAU33 (1A+1R) - Qtotal =4,00 l/s, H=9,00 mcA; • Statia de pompare ape uzate SPAU29 (1A+1R) - Qtotal =4,00 l/s, H=6,00 mcA; • Statia de pompare ape uzate SPAU35 (1A+1R) - Qtotal =4,00 l/s, H=6,00 mcA; Contravaloarea taxelor aferente emiterii avizelor de execuție a lucrărilor, conform HCL 915/2019 emisă de Primăria Municipiului Oradea, vor fi suportate de către ofertantul declarat câștigător. Valoarea acestora va fi cuprinsă în articolele comasate ale fiecărei străzi fără a se aplica recapitulație și TVA pe valoarea lor. Lucrările de execuție se vor realiza conform proiectului tehnic, anexat documentației de atribuire. Contractul se compune din perioada de execuție a lucrărilor care este de: 8 luni + Perioada de notificare a defectelor/perioada de garanție:de minim 36 luni sau 48/60 luni. Conform Devizului General privind cheltuielile necesare realizarii intregului proiect regional, Cheltuielile diverse si neprevazute in valoare de 15.039.943 lei nu au fost incluse in valoarea estimata a contractului. In perioada execuţiei lucrărilor se va asigura funcţionarea reţelelor existente la parametrii normali, dupa caz. 1.Răspunsul consolidat, va fi postat astfel: - EC va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate până în a 19–a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; - EC va transmite raspunsul consolidat la solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Entitatea contractanta isi rezerva dreptul de a nu mai raspunde la nici o solicitare de clarificari dupa expirarea termenului prevazut mai sus.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42961200 Scada or equivalent system, 45221211 Underpass, 45232151 Water-main refurbishment construction work, 45232152 Pumping station construction work, 45311200 Electrical fitting work