See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de proiectare și lucrări de execuție aferente proiectului de investiție imobiliară „Lucrări de intervenție la pavilionul C din cazarma 1091 București – incinta nr.1” cod proiect: 2019-C/I-1091
Description: Servicii de proiectare și lucrări de execuție aferente proiectului de investiție imobiliară „Lucrări de intervenție la pavilionul C din cazarma 1091 București – incinta nr.1” cod proiect: 2019-C/I-1091 Valoarea estimata a contractului de achiziție este de 123.281.368,92 lei fara TVA din care: - servicii de proiectare: 5.488.660,43 lei fara TVA - executie lucrari: 117.792.708,49 lei fara TVA *Termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate de catre operatorii economici in termenul prevazut in anuntul de participare, autoritatea contractanta va raspunde acestor solicitari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor in conformitate cu art.161 din Legea nr.98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din HG 395/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. *Modificarea și/sau ajustarea contractului de achiziție publică, în cursul perioadei sale de valabilitate, se face în condițiile prevăzute la art. 221, respectiv 222^2 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, pentru alte cazuri, respectiv în alte condiții, fiind necesară organizarea unei noi proceduri de atribuire, în conformitate cu dispozițiile normative aplicabile.
Internal identifier: 4183253_2023_PAAPD1436913
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45211350 Multi-functional buildings construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contract de lucrări ce include deopotrivă, proiectarea soluţiei tehnice şi execuţia lucrărilor aferente implementării acesteia. Servicii de proiectare și lucrări de execuție aferente proiectului de investiție imobiliară „Lucrări de intervenție la pavilionul C din cazarma 1091 București – incinta nr.1” cod proiect: 2019-C/I-1091 Atribuirea contractului de lucrări având ca obiect execuţia de lucrări si prestarea de servicii de proiectare, fazele: 1. Documentație tehnică pentru obținerea autorizației de construire (D.T.A.C.), inclusiv întocmirea documentatei pentru obținerea avizelor necesare emiterii Autorizației de Construire; 2. Proiectul tehnic de execuție (PT+CS+DE); 3. Documentația tehnica de autorizarea executării organizării lucrărilor (D.T.O.E.); 4. Asistență tehnică pe perioada de execuție a lucrărilor (inclusiv fazele determinante și eventuale modificări ale proiectului); 5. Întocmire raport la terminarea execuției lucrărilor permanente; 6. Elaborare certificat energetic anexa la procesul-verbal de recepție la terminarea lucrărilor; 7. Programul de urmărire a comportării lucrării in timp; 8. Proiect „as-built” pentru obiectivul de investiții; 9. Execuție lucrări de construcții;
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45212314 Historical monument or memorial construction work, 45300000 Building installation work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services