See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de supervizare proiect (consultanță) aferent obiectivului de investitii: „Proiectare și Execuție Lucrări de Infrastructură CF, precum și Lucrări auxiliare pentru accesibilitatea utilizatorilor, aferente obiectivului de investiție TREN METROPOLITAN CLUJ”
Description: Servicii de supervizare proiect (consultanță) aferent obiectivului de investitii: „Proiectare și Execuție Lucrări de Infrastructură CF, precum și Lucrări auxiliare pentru accesibilitatea utilizatorilor, aferente obiectivului de investiție TREN METROPOLITAN CLUJ” conform cerintelor caietului de sarcini si a documentatiei de atribuire anexata. Clarificarile privind documentatia de atribuire vor putea fi transmise de catre operatorii economici interesati pana cel tarziu cu 21 de zile anterior datei limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu cel tarziu 10 zile anterior datei limita de depunere a ofertelor. Valoarea estimata este de 10.776.943,75 lei fără TVA din care: - 2.873.852,00 lei fără TVA (pentru Managementul de proiect pentru obiectivul de investiţii, conform cap- 3.7.1 (din Devizul General) – Consultanta - 5.747.703,00 lei fără TVA (pentru dirigenție de șantier) - cap. 3.8.2 (din Devizul General) – Dirigentie de santier - 2.155.388,75 lei fără TVA - rezerve de implementare. Rezervele de implementare se vor accesa in conditiile descrise in documentatia de atribuire.
Internal identifier: 4305857
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71520000 Construction supervision services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 79417000 Safety consultancy services, 79420000 Management-related services