313245-2021 - ResultRomania-Măgurele: Tanks, reservoirs, containers and pressure vessels
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Sistem modular de incinte pentru experimente (MCSE)
Reference number: 29/ELI/AP/P/27.08.2020
II.1.2.
Main CPV code
44610000 Tanks, reservoirs, containers and pressure vessels
II.1.4.
Short description
Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziția unui sistem modular de incinte pentru experimente (MCSE) conform cerintelor din caietul de sarcini si documentele conexe. Sistemul modular de incinte pentru experimente este necesar pentru efectuarea experimentelor din zona experimentala E7 a ELI-NP, utilizand fascicule laser de 1/10 PW produse de HPLS si fascicule gama.
În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 de zile înainte de data-limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificari/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul-limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin. (3) din HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses), 38570000 Regulating and controlling instruments and apparatus, 42122450 Vacuum pumps, 51540000 Installation services of special-purpose machinery and equipment, 79930000 Specialty design services
II.2.4.
Description of the procurement
Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziția unui sistem modular de incinte pentru experimente (MCSE) conform cerintelor din caietul de sarcini si documentele conexe.