See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: IF-CL-02 Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in aglomerarea Snagov
Description: Execuție lucrări aferente contractului „IF-CL-02 Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in aglomerarea Snagov“ NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. -Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 25709173/2022/3UIP
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul contractului de lucrari „IF-CL-02 Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in aglomerarea Snagov“ include: Sistem de alimentare cu apa OB.1 – Localitatea Tancabesti Ob. 1.1 Extindere retea de alimentare cu apa o Extindere retea de alimentare cu apa potabila, Ltot=9560,67m; o Bransamente noi – 505 buc; o Camine de vane – 24 buc; o Hidranti – 21 buc; o Subtraversari cu conducte de alimentare cu apa – 2 buc ; OB.2 – Localitatile Vladiceasca si Ciofliceni Ob. 2.1 Extindere retea de alimentare cu apa o Extindere retea de alimentare cu apa potabila, Ltot=9028,61 m; o Bransamente noi – 368 buc, o Camine de vane – 32 buc; o Hidranti – 63 buc; o Subtraversari cu conducte de alimentare cu apa – 1 buc; OB.3 – Localitatile Ghermanesti si Snagov Ob. 3.1 Extindere retea de alimentare cu apa o Extindere retea de alimentare cu apa potabila, Ltot=12972.70 m; o Bransamente noi – 108 buc; o Camine de vane – 67 buc; o Hidranti – 65 buc; o Subtraversari cu conducte de alimentare cu apa – 7 buc; OB.1 – Localitatea Tancabesti Ob. 1.2 Extindere retea de canalizare menajera o Extindere retea de canalizare, Ltot=9579,75 m; o Racorduri noi – 524 buc; o Camine de vizitare – 215 buc; o Camine de decantare – 7 buc; o Subtraversari cu conducte de canalizare – 3 buc; Ob. 1.3 Statii de pompare apa uzata menajera o SPAU – 7 buc; o Grup electrogen mobil de interventie – 2 buc; Ob. 1.4 Conducte de refulare apa uzata menajera o Extindere conducte de refulare, Ltot=4458,18 m; o Camine de vane pe conducta de refulare – 11 buc; o Subtraversari cu conducte de refulare – 3 buc; OB.2 – Localitatile Vladiceasca si Ciofliceni Ob. 2.2 Extindere retea de canalizare menajera o Extindere retea de canalizare, Ltot=15609,68 m; o Racorduri noi – 701 buc; o Camine de vizitare – 360 buc; o Camine de decantare – 8 buc; o Subtraversari cu conducte de canalizare – 12 buc; Ob. 2.3 Statii de pompare apa uzata menajera o SPAU – 8 buc; Ob. 2.4 Conducte de refulare apa uzata menajera o Extindere conducte de refulare, Ltot=4886,16 m; o Camine de vane pe conducta de refulare – 10 buc; o Subtraversari cu conducte de refulare – 1 buc; OB3 – Localitatile Ghermanesti si Snagov Ob. 3.2 Extindere retea de canalizare menajera o Extindere retea de canalizare, Ltot=13160,63 m; o Racorduri noi – 382 buc; o Camine de vizitare – 320 buc; o Camine de decantare – 9 buc; o Subtraversari cu conducte de canalizare – 6 buc; Ob. 3.3 Statii de pompare apa uzata menajera o SPAU – 10 buc; o SPAU reabilitare – 2 buc; o Grup electrogen mobil de interventie – 4 buc; Ob. 3.4 Conducte de refulare apa uzata menajera o Extindere conducte de refulare, Ltot=7675,46 m; o Camine de vane pe conducta de refulare – 20 buc; o Subtraversari cu conducte de refulare – 2 buc; In cadrul contractului au fost definite 3 sectoare de lucrari dupa cum urmeaza: Sector 1: Localitatea Tancabesti - Extindere retea de alimentare cu apa - Extindere retea de canalizare menajera - Statii de pompare apa uzata menajera - Conducte de refulare apa uzata menajera Sector 2: Localitatile Vladiceasca si Ciofliceni - Extindere retea de alimentare cu apa - Extindere retea de canalizare menajera - Statii de pompare apa uzata menajera - Conducte de refulare apa uzata menajera Sector 3: Localitatile Ghermanesti si Snagov - Extindere retea de alimentare cu apa - Extindere retea de canalizare menajera - Statii de pompare apa uzata menajera - Conducte de refulare apa uzata menajera Lucrarile mentionate se vor realiza etapizat dupa cum urmeaza: Etapa I Sector 1: Localitatea Tancabesti Etapa II Sector 2: Localitatile Vladiceasca si Ciofliceni Etapa III Sector 3: Localitatile Ghermanesti si Snagov In cadrul unui sector/etape, lucrarile se vor executa concomitent, astfel incat la finalizarea executiei fiecare sector/etapa sa fie operational. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor este de 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 1.128.076 lei, pentru racorduri electrice si alimentarea cu energie electrica. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45221211 Underpass, 45231111 Pipeline lifting and relaying, 45232152 Pumping station construction work, 45233144 Overpass construction work