See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Contractul de delegare a gestiunii activităţilor de colectare şi transport a deșeurilor municipale şi a altor fluxuri de deşeuri și operarea staţiei de transfer Reghin, componente ale serviciului de salubrizare al județului Mureș din cadrul Sistemului de Management Integrat al Deșeurilor Municipale Solide din județul Mureș (SMIDS Mureș) – zona 4 Reghin
Description: Principalele activitati ce urmeaza a fi prestate de catre delegatar/prestator pe parcursul perioadei de derulare a contractului constau în: a) colectare și transport separat de deșeuri municipale cu excepția deșeurilor de hârtie, metal, plastic, sticlă; b) colectare și transport separat al deșeurilor municipale de hârtie, metal, plastic și sticlă; c) operare stație de transfer pentru gestionarea deșeurilor municipale cu excepția celor de hârtie, metal, plastic, sticlă și deșeuri verzi, inclusiv transportul deșeurilor la facilitățile ulterioare de tratare/eliminare d) operare stație de transfer pentru gestionarea deșeurilor de hârtie, metal, plastic, sticlă, deșeuri verzi, inclusiv transportul deșeurilor la facilitățile ulterioare de tratare/eliminare și valorificarea deșeurilor de sticlă. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 19 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor
Internal identifier: 2/24219033/2022
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Serviciile delegate de catre Autoritatea Contractanta includ: Activitatea de colectare şi transport a deșeurilor municipale și de operare a stației de transfer Reghin – zona 4 Reghin. Cantitățile anuale estimate sunt de 15,264.67 tone .
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services, 90512000 Refuse transport services