314256-2019 - ResultRomania-Bucharest: Repair and maintenance services of aircraft engines
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Prestarea serviciilor de reparații motoare, agregate și piese de schimb pentru elicopeterele Mi-8
II.1.2.
Main CPV code
50211210 Repair and maintenance services of aircraft engines
II.1.4.
Short description
Prestarea serviciilor de reparatii, service, asistenta tehnica, suport logistic si materiale consumabile aferente acestor servicii, în vederea asigurarii potentialului calendaristic si în ore de functionare a pieselor, agregatelor, ansamblurilor si subansamblurilor ce echipeaza elicopterele Mi-8 nr. 730 si nr. 736 aflate în dotarea Inspectoratului General de Aviatie din cadrul Ministerul Afacerilor Interne, care au resursa tehnica acordata mai mica decât resursa tehnica a aeronavei.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
50211210 Repair and maintenance services of aircraft engines, 50210000 Repair, maintenance and associated services related to aircraft and other equipment
II.2.4.
Description of the procurement
Prestarea serviciilor de reparatii, service, asistenta tehnica, suport logistic si materiale consumabile aferente acestor servicii, în vederea asigurarii potentialului calendaristic si în ore de functionare a pieselor, agregatelor, ansamblurilor ?i subansamblurilor, ce echipeaza elicopterele Mi-8 nr.730 si nr.736 aflate în dotarea Inspectoratului General de Aviatie din cadrul Ministerul Afacerilor Interne, care au resursa tehnica acordata mai mica decât resursa tehnica a aeronavei.