See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare echipamente medicale digitale în cadrul proiectului ,,Performanţă prin digitalizare la nivelul Spitalului Orăşenesc Sfânta Filofteia Mizil”
Description: Achizitia de echipamente medicale digitale pentru urmatoarele spitale din Orasul Mizil: Spitalului Orășenesc Sfânta Filofteia Mizil Sursa de finantare: Planul National de Redresare si Rezilienta – Componenta C7: Transformare Digitală Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu 15 zile inainte de termenul limită de depunere a ofertelor, autoritatea contractantă răspunzând în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în legatură cu documentația de atribuire în a 11-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor. AC nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită.Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnatură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor acreditat.
Internal identifier: 15562570/2025/43786
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ECHIPAMENTE IT ŞI SOFTWARE DE BAZĂ
Description: Furnizare de echipamente medicale digitale pentru urmatoarele spitale din Orasul Mizil: Spitalului Orășenesc Sfânta Filofteia Mizil Sursa de finantare: Planul National de Redresare si Rezilienta – Componenta C7: Transformare Digitală Valoarea estimată a echipamentelor digitale din cadrul proiectului ”Performanță prin digitalizare la nivelul Spitalului Orășenesc Sfânta Filofteia Mizil”, finanțat din PNRR – Componenta C7: Transformare Digitală - tip de finantare: Program / Proiect - Planul National de Redresare si Rezilienta – PNRR”-Lot 1 este de 450.785,76 lei fără TVA și se va deconta din bugetul Planului Național De Redresare Și Reziliență (PNRR), conform contractului de finantare 1911/122/133/08.11.2024.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30121200 Photocopying equipment, 30211200 Mainframe hardware, 30213100 Portable computers, 30213300 Desktop computer, 30233000 Media storage and reader devices, 30237280 Power supply accessories, 31154000 Uninterruptible power supplies, 32413100 Network routers, 33195100 Monitors, 35120000 Surveillance and security systems and devices, 48000000 Software package and information systems, 48219500 Switch or router software package, 48761000 Anti-virus software package, 48820000 Servers
Lot: LOT-0002
Title: ECHIPAMENTE MEDICALE ȘI APLICAȚII SOFTWARE MEDICALE ȘI ADMINISTRATIVE
Description: Furnizare de echipamente medicale digitale pentru urmatoarele spitale din Orasul Mizil: Spitalul Orășenesc Sfânta Filofteia Mizil Sursa de finantare: Planul National de Redresare si Rezilienta – Componenta C7: Transformare Digitală Valoarea estimată a echipamentelor digitale din cadrul proiectului ” ”Performanță prin digitalizare la nivelul Spitalului Orășenesc Sfânta Filofteia Mizil”, finanțat din PNRR – Componenta C7: Transformare Digitală - tip de finantare: Program / Proiect - Planul National de Redresare si Rezilienta – PNRR ”-Lot 2 este de 691.317,07 lei fără TVA și se va deconta din bugetul Planului Național De Redresare Și Reziliență (PNRR), conform contractului de finantare 1911/122/133/08.11.2024.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 30216110 Scanners for computer use, 33100000 Medical equipments, 48180000 Medical software package, 48430000 Inventory management software package, 48450000 Time accounting or human resources software package