317235-2022 - ResultRomania-București: Works for complete or part construction and civil engineering work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia de lucrari pentru obiectivul de investitii „Centru balneoclimateric multifunctional Covasna, orasul Covasna, judetul Covasna”
Reference number: 14273221_2022_PAAPD1335864
II.1.2.
Main CPV code
45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
II.1.4.
Short description
Valoarea estimata este de 44.027.168,32 lei, fara TVA, si este compusa din:
- Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica a proiectantului cap. 3 - 1.656.515,97 lei
- Cheltuieli pentru investitia de baza cap. 4: 41.229.495,13 lei, din care:
subcap. 4.1 Constructii si instalatii -28.264.352,02 lei;
subcap. 4.2 Montaj – 513.447,27 lei;
subcap. 4.3 Utilaje cu montaj – 11.117.062,84lei;
subcap 4.5 Dotari – 1.334.633,00 lei
- Capitolul 5 – Alte cheltuieli – 1.141.157,22 lei din care Subcapitolul Organizare de santier 5.1.– 824.589,90 lei si 5.2 Cheltuieli conexe – 316.567,32 lei
Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016.
Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii.
In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 30 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
II.2.4.
Description of the procurement