See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: DJ-CL-01 - Reabilitare si extindere retele de apa si canalizare in zona Est in Municipiul Craiova (reluare)
Description: Executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-01 Reabilitare si extindere retele de apa si canalizare in zona Est in Municipiul Craiova” NOTE: 1. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2.Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: cu cel puţin 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor
Internal identifier: 11400673_2025_PAAPD1551064
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-01 Reabilitare si extindere retele de apa si canalizare in zona Est in Municipiul, incluzand: • Reabilitare retea de alimentare cu apa - lungime L=2.831 m, inclusiv 22 de camine de vane, 257 bransamente si 38 de hidranti; • Extindere retea de canalizare - lungime L=12.729 m, inclusiv 341 camine de vizitare si 851 racorduri • Reabilitare retea de canalizare - lungime L=16.466 m, inclusiv 813 camine de vizitare si 4697 racorduri; • 5 Statii de pompare apa uzata noi si conducte de refulare aferente in lungime L=1789 m; • 6 Camine de preluare mecanica si conductele de refulare aferente in lungime L =618 m; • 2 Reabilitare statii de pompare apa uzata existente. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 442,478.00 lei, pentru realizarea racordurilor electrice pentru alimentarea stațiilor de pompare ape uzate. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand „cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work