318401-2023 - ResultRomania-București: Overhaul and refurbishment work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Execuție lucrări de reparații, reabilitări și modernizări la unitățile sanitare și imobilele aflate în administrarea Administrației Spitalelor și Serviciilor Medicale București
Reference number: 36312/2021
II.1.2.
Main CPV code
45453000 Overhaul and refurbishment work
II.1.4.
Short description
Prezenta documentație de atribuire conține cerințele, criteriile, regulile și informațiile necesare pentru a asigura potențialilor ofertanți o informare completă, corectă și explicită cu privire la modul de aplicare a procedurii de atribuire a acordului-cadru având ca obiect Lucrari de reparatii, reabilitari si modernizari la unitatile sanitare si imobilele aflate in administratia ADMINISTRATIEI SPITALELOR SI SERVICIILOR MEDICALE - A.S.S.M.B din cadrul Primariei Municipiului Bucuresti. In cadrul prezentului acord cadru se vor atribui contracte subsecvente de aceeasi tip si de aceeasi natura.
Frecventa contractelor ce urmeaza a fi atribuite: trimestrial.
Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt primite cu cel puțin 18 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor acestor solicitări de clarificare în a 11-a zi înainte de data limita pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45113000 Siteworks, 45212314 Historical monument or memorial construction work, 45215100 Construction work for buildings relating to health, 45215140 Hospital facilities construction work, 45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work, 45400000 Building completion work
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitatile aferente acordului cadru maxim/minim si a contractelor subsecvente maxim/minim, se regasesc in cadrul anexelor Caietului de sarcini, respectiv listele de cantitati. Valoarea minimă estimată a celui mai mic contract subsecvent: 2.800.000,00 lei Valoarea maximă estimată a celui mai mare contract subsecvent: 22.225.000,00 lei. Frecventa de atribuire a ctr.subsecvente: trimestrial. Acord cadru cu un singur operator economic. Obiectivul general al acordului-cadru este reprezentat de execuția lucrărilor necesare pentru asigurarea unor condiții optime de exploatare a imobilelor unde funcționează unitățile spitalicesti aflate în administrarea ADMINISTRATIEI SPITALELOR SI SERVICIILOR MEDICALE - A.S.S.M.B., după cum urmează: - lucrari de constructii, compartimentari, desfaceri, pardoseli, finisari, elemente de acoperis, terase, amenajari trotuare; - instalatii electrice, detectie incendiu, supraveghere video; - instalatii sanitare si termice; - instalatii electrice; - instalatii fluide medicale; - utilaje echipamente; - lucrari de intretinere curenta pe timpul iernii; etc.