318877-2021 - ResultRomania-Bucharest: Simulators
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract furnizare simulator CEET Airbus 319/320/321/neo
Reference number: 11534322-2020-9
II.1.2.
Main CPV code
34150000 Simulators
II.1.4.
Short description
Furnizare simulator CEET (Cabin Emergency Evacuation Trainer) pentru categoria aeronavelor Airbus 319/320/321/neo ce trebuie sa asigure pregatirea echipajului de cabina si a pilotilor pentru rezolvarea cazurilor speciale ce pot aparea in desfasurarea misiunilor de zbor.
Termenul-limita in care autoritatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, la toate solicitarile de clarificari va fi de cinci zile pana la data-limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 10 zile, conform pct. I.1) din fisa de date.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Furnizare 1 bucata simulator pentru situatii de urgenta din categoria de aeronave Airbus 319/320/321/neo, simulator ce trebuie sa asigure pregatirea echipajului de cabina si a pilotilor pentru rezolvarea cazurilor speciale ce pot aparea in desfasurarea misiunilor de zbor.