See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Execuție Lucrări pentru obiectivul „Modernizare DJ 705A: Orastie- Costesti- Sarmizegetusa Regia, km 2+200-19+465”
Description: Execuție Lucrări pentru obiectivul „Modernizare DJ 705A: Orastie- Costesti- Sarmizegetusa Regia, km 2+200-19+465”. - Amenajarea ternului: 2.230.911,28 lei fara TVA; - Amenajari pentru protectia mediului si aducerea la starea initiala: 222.048,30 lei fara TVA; - Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor: 778.720,87 lei fara TVA; - constructii si instalatii: 51.586.270,40 lei fara TVA, - lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier: 571.951,59 lei fara TVA. - Cheltuieli conexe organizarii de santier: 140.595,00 Valoarea estimată: 55.530.497,44 lei fără TVA Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20. Facem precizarea ca defalcarea valorii estimate este prezentată cu titlu orientativ și nu limitativ. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 11 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare .
Internal identifier: 4374474_2023_PAAPD1441486
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Execuție Lucrări pentru obiectivul „„Modernizare DJ 705A: Orastie- Costesti- Sarmizegetusa Regia, km 2+200-19+465”.
Internal identifier: 1