See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Sisteme de sortare automată a trimiterilor poștale de tip colete poștale
Description: Achiziţia a trei echipamente de sortare automată a trimiterilor poștale de tip colete poștale cu greutate între 2 kg și 30 kg, inclusiv doi ani mentenanță, pentru automatizarea și digitalizarea HUB-urilor Logistice și Curierat Regionale Constanța, Ploiești și Craiova, desfasurata pe 3 (trei) loturi, conform prevederilor caietului de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.elicitatie.ro/pub). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. (cu respectarea art.173, alin.1 din Legea nr.99/2016).
Internal identifier: RO427410-2024—162.04/162.05
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30132000 Sorting equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1: Sistem de sortare automată colete poștale cu greutate între 2 kg și 30 kg cu 100 ieșiri și capacitate de sortare de 7.000 pph HUB CONSTANȚA
Description: Sistem de sortare automată colete poștale cu greutate între 2 kg și 30 kg cu 100 ieșiri și capacitate de sortare de 7.000 pph HUB CONSTANȚA, conform prevederilor caietului de sarcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2: Sistem de sortare automată colete poștale cu greutate între 2 Kg și 30 Kg cu 22 ieșiri și capacitate de sortare de 3.000 pph HUB PLOIEȘTI
Description: Sistem de sortare automată colete poștale cu greutate între 2 Kg și 30 Kg cu 22 ieșiri și capacitate de sortare de 3.000 pph HUB PLOIEȘTI, conform prevederilor caietului de sarcini
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3: Sistem de sortare automata colete poștale cu greutate între 2 Kg și 30 Kg cu 100 ieșiri și capacitate de sortare de 7.000 pph HUB CRAIOVA
Description: Sistem de sortare automata colete poștale cu greutate între 2 Kg și 30 Kg cu 100 ieșiri și capacitate de sortare de 7.000 pph HUB CRAIOVA
Internal identifier: 3