See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CS-CL-11 „Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare în Băile Herculane, Topleț și Mehadia”
Description: Execuție lucrări aferente contractului CS-CL-11 „Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a retelelor de canalizare în Băile Herculane, Topleț și Mehadia”, incluzând: - Reabilitarea și extinderea rețelelor de alimentare cu apă și a rețelelor de canalizare în orașul Băile Herculane și în comunele Topleț și Mehadia Ob.1 – UAT Băile Herculane -Ob.1.1 – Localitatea Pecinișca o Ob. 1.1.1. Extindere rețea de distribuție apă potabilă, Ltot = 1.014m; o Ob. 1.1.2. Reabilitare rețea de distribuție apă potabilă, Ltot = 2.304m; o Ob. 1.1.3. Extindere rețea de canalizare menajeră, Ltot = 2.710m; o Ob. 1.1.4. Stații de pompare apă uzată menajeră o Ob. 1.1.5. Conducte de refulare apă uzată menajeră, Ltot = 2.808m; o Ob. 1.1.6. Reabilitare rețea de canalizare menajeră, Ltot = 955m. - Ob.1.2 – Localitatea Băile Herculane o Ob. 1.2.1. Reabilitare rețea de distribuție apă potabilă, Ltot = 3.771m; o Ob. 1.2.2. Extindere retea de canalizare menajera, Ltot = 408m; o Ob. 1.2.3. Stații de pompare apă uzată menajeră; o Ob. 1.2.4. Conducte de refulare apă uzată menajeră, Ltot = 284m; o Ob. 1.2.5. Reabilitare rețea de canalizare menajeră, Ltot = 581m; o Ob. 1.2.6. Stații de pompare apă uzată menajeră; o Ob. 1.2.7. Conducte de refulare apă uzată menajeră, Ltot = 88m. Ob. 2 Comuna Mehadia o Ob. 2.1.1. Reabilitare rețea de distribuție apă potabilă, Ltot = 7.433m; o Ob. 2.1.2. Extindere rețea de distribuție apă potabilă, Ltot = 4.234m; o Ob. 2.1.3. Extindere rețea de canalizare menajeră, Ltot = 12.981m; o Ob. 2.1.4. Stații de pompare apă uzată menajeră; o Ob. 2.1.5. Conducte de refulare apă uzată menajeră, Ltot = 3.244m; Ob. 3 Comuna Toplet o Ob. 3.1.1. Reabilitare rețea de distribuție apă potabilă; o Ob. 3.1.2. Extindere rețea de distribuție apă potabilă, Ltot = 1.787m; o Ob. 3.1.3. Extindere conducte de transport, Ltot = 2.111m. Lucrarile definite prin sectoarele menționate pot fi realizate concomitent de mai multe echipe - dacă toate lucrările cu care se coreleaza sunt finalizate sau prin prioritizare - dacă lucrările cu care interfereaza nu sunt finalizate. Contractul include: a) Lucrări de construcție; b) Furnizare și montaj utilaje și echipamente tehnologice; c) Testare și punere în funcțiune; d) Remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Garanție. Durata de execuție și punere în funcțiune a lucrărilor este 24 de luni. Perioada de Garanție este de 36 luni. NOTE: 1. Numărul de zile până la care Operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2.Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informații suplimentare: 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 16868757_2024_PAAPD1452223
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Execuție lucrări aferente contractului CS-CL-11 „Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare în Băile Herculane, Topleț și Mehadia”. Durata de execuție și punere în funcțiune a lucrărilor este de 24 luni. Perioada de Garanție este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 1.009.698,00 lei, pentru alimentare cu energie electrică. Valoarea estimată a contractului nu include sumele reprezentând "cheltuieli diverse și neprevăzute".
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work