326169-2020 - ResultRomania-Bucharest: Medical equipments
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Echipamente medicale
Reference number: 4204003/2019/34663
II.1.2.
Main CPV code
33100000 Medical equipments
II.1.4.
Short description
Echipamente necesare desfasurarii activitatii specifice din cadrul institutului conform caietului de sarcini.
Procedura de atribuire a contractului de achiziție publică este inițiată sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de alocarea creditelor bugetare cu această destinație, semnarea contractului făcându-se cu respectarea dispozițiilor referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidența legislației privind finanțele publice. Având în vedere dispozițiile Legii 98/2016 privind achizițiile publice și H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă precizează că va încheia contractul cu ofertantul declarat câștigător numai în măsura în care fondurile necesare achiziției vor fi asigurate prin alocarea creditelor bugetare cu această destinație. În cazul în care, indiferent de motive, creditele bugetare nu vor fi alocate, Autoritatea Contractantă, după primirea notificării cu privire la neacordarea finanțării, își rezervă dreptul de a anula procedura de atribuire, în condițiile în care nu există o altă sursă de finanțare, în conformitate cu prevederile art.212 alin.(1) lit.c) teza 2 din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică. Ofertanții din cadrul acestei proceduri înțeleg că Autoritatea Contractantă nu poate fi considerată răspunzătoare pentru vreun prejudiciu în cazul anulării procedurii de atribuire, indiferent de natura acestuia și indiferent dacă Autoritatea Contractantă a fost notificată asupra existenței unui asemenea prejudiciu. Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă, in cazul anularii procedurii sau in cazul in care nu incheie contracte subsecvente acordului cadru datorita lipsei finantarii de la Ministerul Sanatatii. ”
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Aparat conexiune sterila
Lot No: 81
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Conform caietului de sarcini
Proiector teste
Lot No: 28
Defribrilator
Lot No: 46
Echipament determinarea precoce si urmarirea Neuropatiei Autonome Periferice
Lot No: 23
Distrugator de germeni
Lot No: 71
Videolaringoscop
Lot No: 93
Echipament pentru incalzirea pungilor de sange
Lot No: 50
Aparat CPAP
Lot No: 45
Cantar cu Taliometru
Lot No: 49
Electrocardiograf
Lot No: 39
Aparat de sterilizare cu plasma 80 L
Lot No: 2
Conform caietului de sarcini.
Pulsoximetru portabil
Lot No: 22
Aparat de sterilizat plosti 2
Lot No: 57
Holter pentru tensiune arteriala cu monitorizarea saturatiei de oxigen
Lot No: 10
Monitor functii vitale 3
Lot No: 37
Infuzomat pentru administrarea tratamentului citostatic
Lot No: 16
Conform caiet de sarcini
Injectomat 4
Lot No: 51
Echipament automat pentru imunohistochimie
Lot No: 61
Sistem pentru extractia AND/ARN
Lot No: 7
Aparat decongelare plasma
Lot No: 66
Microscop inversat pentru examinare in lumina transmisa camp luminous, contrast de faza, camera digitala si soft dedicate microscopiei
Lot No: 5
Microscop cu examinare in lumina transmisa, camp luminous, camera digitala color si software de morfologie dedicat microscopiei
Lot No: 6
Pistol biopsie
Lot No: 44
Ecograf 3
Lot No: 91
Tonometru non contact
Lot No: 30
Masa de operatie radiotransparenta cu accesorii
Lot No: 88
Audiometru
Lot No: 27
Platforma electrochirurgicala cu argon
Lot No: 82
Generator ultrasunete - sigilare vasculara si disectie tesuturi cu dubla tehnologie ultrasunete si energie bipolara avansata
Lot No: 83
Defibrilator cardiac
Lot No: 24
Linie endoscopie completa cu accesorii
Lot No: 92
Monitor functii vitale
Lot No: 17
Ecograf 2
Lot No: 72
Perfuzomat
Lot No: 43
Ecograf portabil cu 2 linii pentru abdomen si parti moi
Lot No: 55
Infuzomat
Lot No: 13
Scaun pentru recoltari
Lot No: 56
Ecograf
Lot No: 58
Ecograf ultraportabil
Lot No: 96
Holter TA
Lot No: 41
Aparat fotoinactivare MNC
Lot No: 80
Ecograf intraoperator
Lot No: 63
Set otoscop si oftalmoscop
Lot No: 11
Injectomat
Lot No: 12
Centifuga pentru tuburi de 15 ml si 50 ml
Lot No: 4
Glucometru
Lot No: 97
Hemoglobinometru
Lot No: 98
ECG portabil
Lot No: 26
Hota pentru dizolvat citostatice
Lot No: 18
Monitor functii vitale 4
Lot No: 94
Holter EKG
Lot No: 40
Injectomat 2
Lot No: 21
Defribilator
Lot No: 38
Stripper tubulatura
Lot No: 68
Generator electric mono-bipolar si sigilare vase
Lot No: 86
Banc de lucru cu hota
Lot No: 73
Tanc pastrare grefoane CSH si raci aferenti
Lot No: 79
Aparat automat de hemoculturi
Lot No: 19
Aparat portabil, manual cu infrarosu pentru detectarea venelor subcutanate
Lot No: 20
Roata pentru reabilitare umar
Lot No: 89
Linie laparoscopica completa
Lot No: 90
Monitor pacienti
Lot No: 47
Aspirator pentru secretii
Lot No: 48
Aspirator chirurgical mobil
Lot No: 84
Dispozitiv pentru injectari ghidate EMG/STIM
Lot No: 74
HOLTER ECG
Lot No: 32
Aparat de spalat si dezinfectat plosti si urinare
Lot No: 14
Sudeuza tubulatura
Lot No: 67
Sistem video laparoscopic 3D
Lot No: 70
Generator sigilare vase RF
Lot No: 85
Ecograf 4
Lot No: 95
Statie cu 3 infuzomate si 1 injectomat cu stativ
Lot No: 15
Sistem integrat de radiologie si imagistica
Lot No: 99
Monitor functii vitale 2
Lot No: 33
Perimetru computerizat
Lot No: 31
Centifuga pentru tuburi de 1.5 ml
Lot No: 3
Centrifuga
Lot No: 64
Agitator trombocite cu incubator inclus
Lot No: 65
Analizator automat de electroliti si gaze
Lot No: 36
Echipament conservare stocare probe biologice
Lot No: 59
Hota pentru masa necropsie
Lot No: 60
Injectomat 3
Lot No: 42
Lampa scialitica cu camera video si monitor
Lot No: 87
Infusomat
Lot No: 52
EKG portabil cu 3 canale
Lot No: 54
Autorefractometru
Lot No: 29
Autoclav vertical
Lot No: 34
Aparat de sterilizare cu plasma 100 L
Lot No: 1
33100000 Medical equipments, 51410000 Installation services of medical equipment
Hota cu flux laminar
Lot No: 8
Incubator CO2
Lot No: 9
EKG mobil
Lot No: 62
Sistem de ablatie percutanata
Lot No: 77
Aparat cu circulatie omogena pentru incalzire pungi de plasma
Lot No: 25
ECG portabil 2
Lot No: 53
Aparat de sterilizat plosti
Lot No: 35
Aparat pentru dezinfectarea si decontaminarea plostilor, urinarelor, tavitelor renale si a recipientelor de colectare a lichidului de ascita
Lot No: 75
Echipament de spalat instrumentar chirurgical 170L
Lot No: 76
Platforma energetica electrochirurgicala cu sigilare vasculara si instrumente
Lot No: 69
Echipament de spalat instrumentar chirurgical 450L
Lot No: 78