328284-2022 - ResultRomania-București: Protection boxes
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Blocuri de masurare si protectie pentru E-Distributie Muntenia SA, E-Distributie Banat SA, E- Distributie Dobrogea SA
Reference number: PDA0000119964
II.1.2.
Main CPV code
31219000 Protection boxes
II.1.4.
Short description
Achizitie de Blocuri de masurare si protectie pentru E-Distributie Muntenia SA, E-Distributie Banat SA, E- Distributie Dobrogea SA;
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 19 zile.
Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita stabilita in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor - conform art. 29 alin. (3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
31221300 Socket relays, 44423720 Boundary boxes
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitie de Blocuri de masura pentru E-Distributie Muntenia SA, E-Distributie Banat SA, E- Distributie Dobrogea SA;
Cantitati estimate minime si maxime ale Acordului cadru: cant. min: 121 606 buc; cant.max: 329 879 buc, din care:
E- Distributie Muntenia SA: cant min: 42 750 buc, cant max: 100 694 buc;
E- Distributie Banat SA: cant min. 33 576 buc, cant max: 109 200 buc;
E- Distributie Dobrogea SA: cant min: 45 280 buc, cant max: 119 985 buc.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent: EDM- 16,669,430.00 lei fara TVA; EDB- 13,193,251.50 lei fata TVA; EDD- 13,003,038.00 lei fara TVA
Cantitățile minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, defalcate pe cele 3 societati beneficiare (EDM,EDB,EDD) se regasesc in Anexa 1 "Cantitati minime si maxime Acord cadru, Contracte subsecvente", care face parte din Documentatia de atribuire.