328501-2020 - ResultRomania-Timișoara: Construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de lucrări (proiectare și execuţie) de reabilitare a reţelei de termoficare pentru proiectul „Retehnologizarea sistemului centralizat de termoficare din municipiul Timişoara, în vederea conformării la normele de protecţia mediului privind emisiile poluante în aer şi pentru creşterea eficienţei în alimentarea cu căldură urbană, etapa II”, cod SMIS 2014 + 127006 – lot 1 şi lot 2
Reference number: 14756536_2019_ PAAPD1120260
II.1.2.
Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4.
Short description
Prin prezentul contract va fi realizata atat proiectarea, cat si executia privind reabilitarea reţelei de termoficare in municipiul Timisoara, procedura impartita pe două loturi, astfel:
— lot 1 – reabilitarea a 9,067 Km traseu de retea termica primara, conform cerintelor caietului de sarcini si a anexelor acestuia;
—lot 2 – reabilitarea a 20,095 km traseu de retea termica secundara, conform cerintelor caietului de sarcini si a anexelor acestuia.
Activitatile afernte prezentei documentatii, vor fi realizate in conformitate cu prevederile caietului de sarcini si ale legislatiei in vigoare.
Termenul de realizare a investitiei este de 24 de luni (trei luni proiectare si 21de luni de executie) la care se adauga perioada de notificare a defectelor de minimum 36 de luni de la data emiterii procesului-verbal de recepţie la terminarea lucrărilor.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare, in cea de-a 11-a zi înainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in conditiile in care solicitarile se vor adresa cu cel putin 20 de zile înainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 2 – Reabilitarea a 20,095 km traseu de rețea termică secundară
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45000000 Construction work, 45255400 Fabrication work, 71320000 Engineering design services, 71321200 Heating-system design services
II.2.4.
Description of the procurement
In baza contractului, va fi realizata atat proiectarea, cat si executia privind reabilitarea reţelei termice secundare, pe o distanta de 20,095 km, în municipiul Timișoara, astfel cum sunt acestea impuse in caietul de sarcini.
Lot 1 – Reabilitarea a 9,067 Km traseu de rețea termică primară
Lot No: 1
In baza contractului, va fi realizata atat proiectarea, cat si executia privind reabilitarea reţelei termice primare pe o distanta de 9,067 Km, în municipiul Timisoara, astfel cum sunt acestea impuse in caietul de sarcini.