See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu - DRDP BRASOV
Description: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta a stabilit ca termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 21 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 16054368/2022/1595/S/1+2
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233139 Highway maintenance work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1- SDN Brasov
Description: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 1 -SDN Brasov = 13.949.615,23 lei fara TVA.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45233221 Road-surface painting work
Lot: LOT-0002
Title: lot 2- SDN Sibiu
Description: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 2 - SDN Sibiu. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 2-SDN Sibiu = 10.969.036,23 lei fara TVA.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - SDN Tg. Mures
Description: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 3 - SDN Tg. Mures. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 3-SDN SDN Tg. Mures= 16.619.625,40 lei fara TVA.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - SDN M. Ciuc
Description: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 4 - SDN M. Ciuc . Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 4 - SDN M. Ciuc = 23.837.813,17 lei fara TVA.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe
Description: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 5-SDN Sf. Gheorghe= 9.562.742,85 lei fara TVA.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Lot 6 - Sectia Autostrazi Sibiu
Description: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 6 - Sectia Autostrazi Sibiu . Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 6 - Sectia Autostrazi Sibiu = 6.703.140,00 lei fara TVA.
Internal identifier: 6