329496-2026 - Competition
Bulgaria – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – Доставка, инсталиране/монтаж и въвеждане в експлоатация на лабораторно оборудване, включваща единадесет обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка, инсталиране/монтаж и въвеждане в експлоатация на лабораторно оборудване, включваща единадесет обособени позиции
Description: Обект на обществената поръчка е "доставка" по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от ЗОП, като избраният изпълнител следва да осигури доставка, инсталация/монтаж, въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на лабораторно оборудване, разделена на 11 обособени позиции: обособена позиция 1: Портативен измерител на Радон/Торон за нуждите на проект КП-06-Н98/6 от 08.12.2025г. - 1 бр. обособена позиция 2: Градиентен PCR апарат за нуждите на проект КП-06-Н91/9 от 03.12.2025г., НИС №2990 - 1 бр. обособена позиция 3: Комплект за хоризонтална електрофореза за нуждите на проект КП-06-Н91/9 от 03.12.2025г., НИС №2990 - 1 бр. обособена позиция 4: Хладилници, включваща две номенклатури за нуждите на проект BG16RFPR002-1.014-0015 - 5 бр. обособена позиция 5: Влагоуловител за нуждите на проект BG16RFPR002-1.014-0015 - 3 бр. обособена позиция 6: Ренгенова тръба за М1 Mistral за нуждите на проект ИНФРАМАТ Д01-96/26.06.2025г., НИС №3309 - 1 бр. обособена позиция 7: Инвертен LED флуоресцентен тринокулярен микроскоп с цифрова система за изображения за нуждите на проект КП-06-М93/1 от 08.12.2025г., НИС №2995 - 1 бр. обособена позиция 8: Стартов пакет за секвениране, включващ портативно устройство за секвениране на ДНК/РНК от следващо поколение (NGS) за нуждите на проект КП-06-Н93/1 от 08.12.2025г., НИС №2995 - 1 бр. обособена позиция 9: Ледогенератор за нуждите на проект КП-06-Н71/3, НИС №2966 - 1 бр. обособена позиция 10: Вертикален фризер за нуждите на проект КП-06-Н71/3, НИС №2966 - 1 бр. По обособена позиция 11: Безжичен WiFi регистратор на данни за измерване на температура и влажност с дата и с.час за нуждите на проект КП-06-Н90/8 от 11.12.2024г. - 5 бр. - - не се подават оферти в настоящата процедура. Тази обособена позиция на основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП, се възлага по реда на "директно възлагане".​​​​​​​ ​​​​​​​
Internal identifier: 581301
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Портативен измерител на Радон/Торон за нуждите на проект КП-06-Н98/6 от 08.12.2025г.
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 1 бр. Портативен измерител на Радон/Торон за нуждите на проект КП-06-Н98/6 от 08.12.2025г. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581317
Main classification (cpv): 38550000 Meters
Lot: LOT-0002
Title: Градиентен PCR апарат за нуждите на проект КП-06-Н91/9 от 03.12.2025г., НИС №2990
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 1 бр. Градиентен PCR апарат за нуждите на проект КП-06-Н91/9 от 03.12.2025г., НИС №2990. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581337
Main classification (cpv): 38950000 Polymerase Chain Reaction (PCR) equipment
Lot: LOT-0003
Title: Комплект за хоризонтална електрофореза за нуждите на проект КП-06-Н91/9 от 03.12.2025г., НИС №2990
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 1 бр. Комплект за хоризонтална електрофореза за нуждите на проект КП-06-Н91/9 от 03.12.2025г., НИС №2990. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581349
Main classification (cpv): 38430000 Detection and analysis apparatus
Lot: LOT-0004
Title: Хладилници, включваща две номенклатури за нуждите на проект BG16RFPR002-1.014-0015
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 5 бр. Хладилници, включваща две номенклатури за нуждите на проект BG16RFPR002-1.014-0015. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581388
Main classification (cpv): 39711110 Refrigerator-freezers
Lot: LOT-0005
Title: Влагоуловител за нуждите на проект BG16RFPR002-1.014-0015
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 3 бр. Влагоуловител за нуждите на проект BG16RFPR002-1.014-0015. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581426
Lot: LOT-0006
Title: Ренгенова тръба за М1 Mistral за нуждите на проект ИНФРАМАТ Д01-96/26.06.2025г., НИС №3309
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 1 бр. Ренгенова тръба за М1 Mistral за нуждите на проект ИНФРАМАТ Д01-96/26.06.2025г., НИС №3309 . Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581452
Lot: LOT-0007
Title: Инвертен LED флуоресцентен тринокулярен микроскоп с цифрова система за изображения за нуждите на проект КП-06-М93/1 от 08.12.2025г., НИС №2995
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 1 бр. Инвертен LED флуоресцентен тринокулярен микроскоп с цифрова система за изображения за нуждите на проект КП-06-М93/1 от 08.12.2025г., НИС №2995. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581458
Main classification (cpv): 38513100 Inverted microscopes
Lot: LOT-0008
Title: Стартов пакет за секвениране, включващ портативно устройство за секвениране на ДНК/РНК от следващо поколение (NGS) за нуждите на проект КП-06-Н91/5 от 03.12.2025г., НИС №2992
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 1 бр. Стартов пакет за секвениране, включващ портативно устройство за секвениране на ДНК/РНК от следващо поколение (NGS) за нуждите на проект КП-06-Н91/5 от 03.12.2025г., НИС №2992. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581467
Main classification (cpv): 38434500 Biochemical analysers
Lot: LOT-0009
Title: Ледогенератор за нуждите на проект КП-06-Н71/3, НИС №2966
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 1 бр. Ледогенератор за нуждите на проект КП-06-Н71/3, НИС №2966. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581468
Lot: LOT-0010
Title: Вертикален фризер за нуждите на проект КП-06-Н71/3, НИС №2966
Description: За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 1 бр.Вертикален фризер за нуждите на проект КП-06-Н71/3, НИС №2966. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 581491
Main classification (cpv): 39711120 Freezers