Main activity Production, transport and distribution of gas and heat
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Consolidarea sistemului de transport în România, între Onești-Isaccea și inversarea fluxului la Isaccea” – faza 2 (Interconectarea Sistemului Național de Transport c [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 22471
II.1.2.
Main CPV code 45255121 Topside facilities construction work
II.1.4.
Short description
„Consolidarea sistemului de transport în România, între Onești-Isaccea și inversarea fluxului la Isaccea” — faza 2 (Interconectarea Sistemului Național de Transport cu Sistemul Internațional şi reverse flow la Isaccea — faza 2): modernizarea stației de comprimare Onești și modernizarea stației de comprimare Siliștea.
Data limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire, este a 20-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG nr. 107/2017 pentru modificarea si completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizitiilor publice.
Termenul limita în care entitatea contractanta va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. (2), coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s) 45262210 Foundation work, 45310000 Electrical installation work, 71321000 Engineering design services for mechanical and electrical installations for buildings, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement