330532-2019 - ResultRomania-Otopeni: Display screens
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Echipamente pentru sistemul de afișare informații zboruri – FIDS (Flight Information Display System), respectiv periferice și servere – înlocuire, testare, configurare, instalare, suport tehnic
Reference number: 26490194_2019_PAAPD1059873
II.1.2.
Main CPV code
30231300 Display screens
II.1.4.
Short description
Contract pentru achiziționarea echipamentelor pentru sistemul de afisare informatii zboruri – FIDS (Flight Information Display System) respectiv periferice: monitoare si tabele; si servere – inlocuirea platformei hardware pentru sistemul FIDS, cu asigurarea configurarii, instalarii si testarii functionarii acestora cu sistemul de operare si aplicatia FIDS, precum si servicii de suport tehnic pentru asigurarea disponibilitatii de 100 % a platformei hardware si software a Sistemului de Afișare Informații Zboruri (FIDS).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Echipamente pentru sistemul de afisare informatii zboruri – FIDS (Flight Information Display System) respectiv periferice: monitoare si tabele; si servere – inlocuirea Platformei Hardware pentru Sistemul FIDS, cu asigurarea configurarii, instalarii si testarii functionarii acestora cu sistemul de operare si aplicatia FIDS, precum si servicii de suport tehnic pentru asigurarea disponibilitatii de 100 % a platformei hardware si software a Sistemului de Afișare Informații Zboruri (FIDS):
— 20 buc. PC + monitor industrial (FTP 3216) cu diagonala de 32 inch/buc.,
— 100 buc. PC + monitor industrial (FTP 4216) cu diagonala de 40 inch/buc.,
— 4 buc. tabel de afișare,
— server 4 (mașini fizice sau virtuale),
— suport tehnic.
Durata contractului va fi:
— 36 de luni pentru echipamente periferice: monitoare și tabele,
— 12 luni pentru echipamente ce alcătuiesc noua platforma hardware și software a sistemului FIDS,
— 12 de la semnarea contractului de către ambele părți, pentru servicii de suport tehnic.