See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiectare și Execuție Lucrări de Infrastructură CF, precum și Lucrări auxiliare pentru accesibilitatea utilizatorilor, aferente obiectivului de investiție TREN METROPOLITAN CLUJ
Description: Proiectare și Execuție Lucrări de Infrastructură CF, precum și Lucrări auxiliare pentru accesibilitatea utilizatorilor, aferente obiectivului de investiție TREN METROPOLITAN CLUJ conform cerintelor caietului de sarcini si a documentantiei anexate. Valoarea totală estimata pentru obiectivul de investiții „Proiectare și Execuție Lucrări de Infrastructură CF, precum și Lucrări auxiliare pentru accesibilitatea utilizatorilor, aferente obiectivului de investiție Tren metropolitan Cluj” este de 474.030.818,65 lei fără TVA, din care: - 382,205,497.38 lei fără TVA este valoarea totală estimată pentru proiectare și execuție, respectiv: - 365,664,542.38 lei fără TVA – valoarea estimata a lucrărilor de execuție; - 16,540,955.00 lei fără TVA – valoarea estimata a serviciilor de proiectare (inclusiv alte servicii): Monitorizare, Studii de teren (inclusiv cercetare arheologică preventivă), Expertizare tehnică, Documentațiile tehnice necesare în vederea obținerii avizelor/acordurilor/autorizațiilor, Verificarea tehnică de calitate a proiectului tehnic și a detaliilor de execuție, Proiect tehnic și detalii de execuție, Asistență tehnică; - 91.825.321,27 lei (fără TVA) sume provizionate/ rezerve de implementare/ marja de buget conform Deviz. Valoarea estimata nu contine valoarea capitolului "diverse si neprevazute". Clarificarile privind documentatia de atribuire vor putea fi transmise de catre operatorii economici interesati pana cel tarziu cu 21 de zile anterior datei limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu cel tarziu 10 zile anterior datei limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4305857
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45234100 Railway construction works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45213321 Railway station construction work, 45221000 Construction work for bridges and tunnels, shafts and subways, 45233140 Roadworks, 45234115 Railway signalling works, 45234140 Level crossing construction works, 45246200 Riverbank protection works, 45314000 Installation of telecommunications equipment, 45315300 Electricity supply installations, 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 71356200 Technical assistance services