See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Contract de delegare (colectare și transport) prin concesiune a gestiunii unor activități componente ale serviciului de salubrizare al unităților administrativ teritoriale membre ale Asociației de Dezvoltare Intercomunitara ADI SIGD Arad din Zona 1 a județului Arad
Description: Contractul va asigura prestarea continua a serviciului pe o durata de 96 luni. Durata contractului a fost stabilita conform analizei realizate la nivelul Studiului de Oportunitate, anexa la prezenta documentație. Principalele activități ce urmează a fi prestate de către delegatar/prestator pe parcursul perioadei de derulare a contractului sunt descrise in cadrul capitolului 3 din caietul de sarcini.
Internal identifier: 24975720/2022/1
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contract de delegare (colectare și transport) prin concesiune a gestiunii unor activități componente ale serviciului de salubrizare al unităților administrativ teritoriale membre ale Asociației de Dezvoltare Intercomunitara ADI SIGD Arad din Zona 1 a județului Arad. Informații detaliate privind cantitățile și costurile se regăsesc în cadrul documentației de atribuire. Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor clarificărilor printr-un răspuns consolidat cu 12 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor. Valoarea estimata fara TVA (numai in cifre): 575.597.621,00 Moneda: RON Cantități anuale estimate: conform caiet de sarcini. Redevența este de 2.806.539,86 lei/an, valoarea aferenta procentului de cheltuieli cu diverse si neprevăzute este 0 (zero) lei.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 90511100 Urban solid-refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90511300 Litter collection services, 90511400 Paper collecting services, 90512000 Refuse transport services