332412-2021 - ResultRomania-Arad: Ticket-issuing machines
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția, proiectarea și instalarea unui sistem e-ticketing pentru proiectul „Modernizare sistem de transport public cu tramvaiul în municipiul Arad – traseu Strada Pădurii între Strada Abatorului și Strada Condurașilor”, cod SMIS 127361
Reference number: F1/2020
II.1.2.
Main CPV code
30144200 Ticket-issuing machines
II.1.4.
Short description
„Achiziție, proiectare și instalare sistem de e-ticketing” constă în: proiectarea, furnizarea și instalarea unui sistem integrat de colectare automata a tarifelor în municipiul Arad (sistem integrat de e-ticketing), împreună cu următoarele subsisteme auxiliare: un sistem de urmărire a vehiculelor și de management al flotei (VTMS), necesar pentru a îmbunătăți capacitatea de management, calitatea serviciului și pentru a asigura comunicarea, online, cu flota; un sistem de informare a pasagerilor în stații și la bordul vehiculelor (integrat în VTMS) pentru a oferi, în timp real, informații de interes pentru pasageri; un sistem de supraveghere la bordul vehiculelor și un sistem de numărare a pasagerilor la bord (integrat în VTMS) cu obiectivul principal de a asigura siguranța pasagerilor, precum și de a reduce numărul pasagerilor care circulă fraudulos; un sistem de acces al publicului la internet prin Wi-Fi, atât la bordul vehiculelor, cât și în stații, cu obiectivul principal de a promova utilizarea telefoanelor inteligente ca și instrument de plată a tarifelor de călătorie, prin utilizarea soluției de comunicare de proximitate prezentă în majoritatea telefoanelor inteligente (NFC).
Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3) (cu 18 zile inainte de data-limita stabilita pentru depunerea ofertelor) cu 11 zile inainte de data-limita stabilita pentru depunerea ofertelor, astfel incat sa se respecte prevederile art. 20-21 din OUG 107/2017.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
30123100 Ticket-validation machines, 45317000 Other electrical installation work, 48813000 Passenger information system, 51611120 Installation services of railway real-time departures and arrival display screens or boards, 72200000 Software programming and consultancy services, 72212670 Real time operating system software development services, 79633000 Staff development services
II.2.4.
Description of the procurement