332637-2022 - ResultRomania-București: Surveillance and security systems and devices
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare “Sistem de Supraveghere si Monitorizare Video Integrat pe teritoriul administrativ al Sectorului 6”
Reference number: 4340730_2021_PAAPD1300375
II.1.2.
Main CPV code
35120000 Surveillance and security systems and devices
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului ce rezulta din aceasta procedura il reprezinta furnizarea unui Sistem de Supraveghere si Monitorizare Video Integrat pe teritoriul administrativ al Sectorului 6, inclusiv elaborarea proiectului tehnic si operatiuni de instalare, testare, punere in functiune, conform urmatoarei structuri, cu 3 (trei) obiecte / specialitati distincte :
a. Sisteme de Securitate
b. Comunicatii
c. Instalatii electrice
Contractantul va elabora proiectul tehnic de executie al sistemului in conformitate cu standardele de proiectare si executie a Sistemelor de Securitate, normativelor si legilor in vigoare aplicabile pe teritoriul Romaniei si Uniunii Europene.
Cerintele detaliate se regasesc In Caietul de sarcini si Studiul de fezabilitate.
A fost emis Aviz pozitiv CTE 481/28.07.2020 pentru Studiul de fezabilitate si Caiet de sarcini aferente prezentei proceduri.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20
In conformitate cu prev. art.I pct. 20 din OUG 107/2017, termenul in care Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare este cu 11 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor sau solicitarilor de participare.Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45310000 Electrical installation work, 71300000 Engineering services
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul contractului ce rezulta din aceasta procedura il reprezinta furnizarea unui Sistem de Supraveghere si Monitorizare Video Integrat pe teritoriul administrativ al Sectorului 6, inclusiv elaborarea proiectului tehnic si operatiuni de instalare, testare, punere in functiune, conform urmatoarei structuri, cu 3(trei) obiecte / specialitati distincte :
Durata contractului de furnizare este de 60 de luni, din care:
I. Elaborare Proiect tehnic de executie/Avize: lunile 1-6 (Etapa 1)
II. Livrare, inclusiv operatiuni de instalare, testare, punere in functiune, comunicatii/date – lunile 7-24 (Etapele 2,3,4, 5)
III. Comunicatii/date, subscriptii, suport si mentenanta hardware/software – lunile 25-60
Data de incepere a activitatilor contractului este data ce va fi precizata in Ordinul de incepere a serviciilor, iar finalizarea activitatilor in cadrul Contractului este considerata data semnarii Procesului Verbal de receptie finala a Sistemului. Pentru fiecare dintre etapele de implementare, astfel cum sunt definite in graficul de implementare, se vor emite Ordine de incepere distincte.
Cerintele privind cantitatile, serviciile solicitate si specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini si documentatia tehnica/studiu de fezabilitate atasate prezentei proceduri.