332884-2023 - ResultRomania-Craiova: Household-refuse disposal services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CONTRACT DE DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚII DE ELIMINARE PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR LA DEPOZITUL ECOLOGIC DE DEȘEURI MOFLENI-CRAIOVA
II.1.2.
Main CPV code
90513100 Household-refuse disposal services
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului îl constituie activitatea de eliminare, prin depozitare, a deseurilor reziduale, a deseurilor stradale, a deseurilor de pamant si pietre provenite de pe caile publice, a reziduurilor rezultate de la instalatiile de tratare a deseurilor municipale, precum si a deseurilor care nu pot fi valorificate provenite din activitati de reamenajare si reabilitare interioara si/sau exterioara a locuintelor la depozitele de deseuri nepericuloase, la Depozitul de Deșeuri Mofleni-Craiova, celula 7 și următoarele.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Serviciul de salubrizare care face obiectul procedurii este activitatea de activitatea de eliminare, prin depozitare, a deseurilor reziduale, a deseurilor stradale, a deseurilor de pamant si pietre provenite de pe caile publice, a reziduurilor rezultate de la instalatiile de tratare a deseurilor municipale, precum si a deseurilor care nu pot fi valorificate provenite din activitati de reamenajare si reabilitare interioara si/sau exterioara a locuintelor la depozitele de deseuri nepericuloase, prevazuta la art. 2 alin. (3) lit. i) din Legea nr. 101/2006 privind serviciul de salubrizare a localitatilor, republicata.