333062-2020 - ResultRomania-Bucharest: Miscellaneous software development services and computer systems
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de servicii având ca obiect prestarea de servicii de dezvoltare software în vederea extinderii SIIGSR cu funcțiuni pentru Autorizare Generală și Numerotație (cod CPV 72212900-8), în conformitate cu cerinţele minime obligatorii prevăzute în secţiunea 2): „Caietul de sarcini”
Reference number: ET-LD2-2019
II.1.2.
Main CPV code
72212900 Miscellaneous software development services and computer systems
II.1.4.
Short description
Contract de servicii constând in prestarea de servicii de dezvoltare software în vederea extinderii SIIGSR cu funcțiuni pentru Autorizare Generala și Numerotație (cod CPV 72212900-8), incluzând fără limitare și: instalarea, configurarea, migrarea datelor, punerea în funcţiune a modulelor dezvoltate, testarea, actualizarea acestora și a structurii și conținutului bazei de date aferente (adaptări/modificări), la solicitarea beneficiarului, implicit în contextul schimbărilor legislative, schimbărilor organizaționale, de procedură sau de evoluție a pieței, a reglementărilor din domeniul AG, ReN si RT, însoţită de testările aferente funcţionalităţilor actualizate, instruirea personalului autorităţii contractante, în conformitate cu prevederile Secţiunii 2: Caietul de sarcini.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20.
Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Contract de servicii constând in prestarea de servicii de dezvoltare software în vederea extinderii SIIGSR cu funcțiuni pentru Autorizare Generala și Numerotație (cod CPV 72212900-8), incluzând fără limitare și: instalarea, configurarea, migrarea datelor, punerea în funcţiune a modulelor dezvoltate, testarea, actualizarea acestora și a structurii și conținutului bazei de date aferente (adaptări/modificări), la solicitarea beneficiarului, implicit în contextul schimbărilor legislative, schimbărilor organizaționale,de procedură sau de evoluție a pieței, a reglementărilor din domeniul AG, ReN si RT, însoţită de testările aferente funcţionalităţilor actualizate, instruirea personalului autorităţii contractante, în conformitate cu prevederile Secţiunii 2: Caietul de sarcini.