Description of the procurement
- realizarea activităților proiectului de investitii sa nu fie afectata de limite ale dreptului de proprietate sau dacă investițiile necesită exproprieri acestea să fie într-o pondere cât mai mica;
- terenul pe care se vor desfășură activitățile proiectului nu fac obiectul unor litigii în curs de soluționare privind situația juridică a terenului;
- nu fac obiectul revendicărilor potrivit unor legi speciale;
- sunt libere de sarcini;
- sunt disponibile pentru investiții
- nu sunt in zone inundabile, conform hartilor de inundabilitate disponibile la data realizarii studiului sau dacă este absolut necesar doar într-o pondere de cel mult 5% din totalul de piste de biciclete propuse.
2. Pista dedicata pe sector rutier / Sector rutier cu marcaj de biciclete