See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Indkøb af af LC-MS system
Description: Indkøb af Agilent 1290 Infinity III Bio LC-system med højhastigheds- og fleksible pumper, multisampler, termostat, bio-ventil, LC/MS 6495 QQQ hardware og software, tilbehør, uddannelse, installation samt 5-årig serviceaftale. Den aftagende afdeling er Steno Diabetes Center Copenhagen i Region Hovedstaden og har behov for at kunne videreføre eksisterende forskningsarbejde som allerede udføres på nuværende udstyr.
Internal identifier: 25040569
Type of procedure: Negotiated without prior call for competition
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Additional classification (cpv): 33100000 Medical equipments, 33124100 Diagnostic devices, 38432200 Chromatographs, 38433100 Mass spectrometer
5. Lot
Lot: LOT-0000